Nová audiokniha Petra Šabacha - Rothschildova flaška

Nová audiokniha Petra Šabacha - Rothschildova flaška

Nová audiokniha Petra Šabacha - Rothschildova flaška

Rothschildova flaška - audiokniha z pera Petra Šabacha

Příběh "obyčejného českého proutkaře v Anglii" s názvem Rothschildova flaška je nová audiokniha od Petra Šabacha. V audioverzi ji přináší Audiotéka s hlasem Miroslava Táborského. Romantická komedie s nádechem hledání spolu s přirozeností autora, který si dělá legraci sám ze sebe.
Další příběh jednoho z nejúspěšnějších českých spisovatelů posledního čtvrtstoletí popisuje trable hlavního hrdiny, který se přestěhuje z bytu do maringotky a žije si spokojený život, než se před jeho dveřmi objeví žena, kterou jeho proutkařské umění kdysi vyléčilo z nemoci. Děj se přesouvá do Londýna, kde na scénu vstupuje právě Rothschildova flaška. Příběh je plný vtipu, nostalgie a také si s sebou částečně nese i autobiografický motiv.
Audioknihu svým hlasem a výkonem povznesl herec Miroslav Táborský. Povedlo se mu vdechnout život osudům netradiční hlavní postavy - důchodce, který vás pobaví i dojme. Jeho práce nebyla vůbec jednoduchá, protože text je napsaný hovorovým jazykem a je dělen do dlouhých úseků. Dokonale navozuje atmosféru autentického vyprávění, ale díky jeho umění zhltnete knihu na první poslech.

„Kniha Petra Šabacha
“Rothschildova flaška” byla pro mne velkým překvapením. Očekával jsem bezvadný text, ale atmosféra, vyvážení humoru a melancholie mne naprosto dostala. Dovolím si malé srovnání s bestsellerem “Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel”, jedná se také o příhody člověka v pokročilém věku a Šabachův humor je také jedinečný, ale tato kniha má daleko větší rozměr. Zvládnutí smutných pasáží vám vžene slzy do očí, ale následně se zakuckáte smíchy,“ řekl režisér Jakub Tabery.

Audiokniha Rothschildova flaška

Autor: Petr Šabach

Interpret: Miroslav Táborský

Délka: 5 hod 31 min

Režie: Jakub Tabery

Mistr zvuku: Jan Kacian

Vydavatel: Audiotéka

Cena audioknihy: 199 Kč