NOID jako zločinec Clyde nejen na pódiu, ale i na kompilaci muzikálových hitů.

NOID jako zločinec Clyde nejen na pódiu, ale i na kompilaci muzikálových hitů.

NOID jako zločinec Clyde nejen na pódiu, ale i na kompilaci muzikálových hitů.

NOID jako zločinec Clyde nejen na pódiu, ale i na kompilaci muzikálových hitů.

VÁCLAV NOID BÁRTA se tento týden představí v Hudebním divadle Karlín jako legendární zločinec Clyde Barow v muzikálu Bonnie & Clyde. Při té příležitosti vychází kompilace muzikálových písní, které nazpíval během svojí dosavadní kariéry, Bonnie & Clyde a další muzikálové hity.

 

Výběru zásadních muzikálových písní vévodí čerstvé nahrávky z nového muzikálu Bonnie & Clyde. Hudbu napsal Frank Wildhorn, autor i dalšího skvěle přijatého muzikálového díla, Carmen, s excelující Lucií Bílou a Noidem po jejím boku. Vedle Aidy, na výběru zastoupené terčetem Právo žít, zcela poprvé vychází ukázka z mistrovského díla Andrew L. Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar v nastudování Hudebního divadla Karlín. Inscenaci s Kamilem Střihavkou v hlavní roli uvádí od roku 2010. Noid vystupuje v roli Jidáše. V loňském roce však nazkoušel i titulní postavu a na této kompilaci je jeho výkon zaznamenán. Tango pro Roxane z muzikálu Moulin Rouge nahrál Noid původně pro svoje první sólové album, půvabná Stingova skladba logicky nesmí chybět ani zde. Dáma s kaméliemi od Michala Pavlíčka a Elixír života od Ondřeje Soukupa patří k výjimečným muzikálovým dílům řadícím se k někdejšímu výtečnému muzikálovému programu Divadla Ta Fantastika. Jako bonus uzavírá album live nahrávka Superstar, ve které Václava Noida Bártu doprovází Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením pana Libora Peška.

A co k novince říká Václav Noid Bárta?: „Každý muzikál a každá píseň na tomto albu jsou mé milované. Nejzamilovanější jsem ale právě teď do novorozence – muzikálu Bonnie & Clyde. Nicméně ať se líbí nejen tři písně jako ochutnávka z nového muzikálu, ale i ty ostatní! Mě teda dost baví.“

 

Skladatel, zpěvák a herec Václav NOID Bárta vyrůstal v muzikantské rodině. Učil se hrát na klavír, flétnu a klarinet. Později jako samouk na kytaru, basu a bicí. Vedle vlastní tvorby, postupně se vyvíjející od rocku a metalu ke kvalitnímu popu, se během let vypracoval v předního muzikálového umělce.

Tracklist: 1. Bonnie (Bonnie & Clyde), 2. S čím se vždycky spokojíš s Dashou (Bonnie & Clyde), 3. Ďábel mě má rád (Bonnie & Clyde), 4. Právo žít s Lucií Bílou a Kamilou Nývltovou (Aida), 5. V zahradě Getsemanské: Děj se vůle tvá (Jesus Christ Superstar), 6. Jde vo kejhák (Carmen), 7. Patříš mě s Lucií Bílou (Carmen), 8.Tango pro Roxane (Moulin Rouge), 9. Lásky se nezříkej (Dáma s kaméliemi), 10. Jachtou si tě polechtám (Dáma s kaméliemi), 11. Bugsy Siegels Wrong Song (Elixír života), 12. bonus: Superstar doprovází SOČR pod vedením Libora Peška (Jesus Christ Superstar)