Noční král toužil být rybářem, Nesvačilová řeznicí

Noční král toužil být rybářem, Nesvačilová řeznicí

Noční král toužil být rybářem, Nesvačilová řeznicí

Hosty posledního festivalového Čtení tě mění, které probíhalo po celý týden v rámci programu Mall.cz Parku v Karlových Varech, byli herci Václav Jiráček, Petra Nesvačilová a překvapení v podobě samotného Night Kinga z veleúspěšného seriálu Game of Thrones. Jeho představitel slovenský kaskadér Vladimír Furdík se stal takovým malým pořadatelským překvapením, a to že poslední talk show ozvláštní právě on, bylo odtajněno až dnes.

Herec, kaskadér a choreograf Vladimír Furdík sice nemohl dorazit do Mall.cz Parku osobně, ale záznam rozhovoru s ním, který vedla moderátorka Lenny Trčková, byl pověstnou třešničkou na dortu celé talk show. Mluvil o svém vztahu ke knihám i o tom, kým chtěl být jako malý. „Game of Thrones v knižní podobě jsem zatím nečetl, ale mám je doma všechny a chystám se na ně,“ uvedl v rozhovoru Vlado Furdík. Noční král v dětství toužil být rybářem a později třeba zahradním architektem. Hra o trůny pro něho znamenala hlavně možnost pracovat se skvělým a profesionálním štábem.

.

Petra Nesvačilová dorazila na diskuzi s malým zpožděním, což otevřelo téma svobody a volnomyšlenkářství. „Být v zemi, kde mohu říct, že se necítím svobodný, to je ta pravá svoboda. Mít tu možnost…,“ popisuje herec Václav Jiráček. „Svobodu mám spojenou s vnitřním pocitem, člověk může být svobodný i ve vězení, pokud to má v sobě správně nastavené. Ale je to i tom být schopen se odvázat a věci si spontánně užít“, popisuje Petra Nesvačilová.

Oba herci s Lenny Trčkovou probrali i odlehčenější témata jako jsou vaření, oblíbené recepty a dětské sny. Petra jako malá toužila být prodavačkou v řeznictví. Miluje totiž steaky a maso. Václav měl typický klučičí sen, stát se fotbalistou. „Fotbal jsem aktivně hrál a bavil mě, ale pak jsem poznal kouzlo nočního života,“ směje se Václav Jiráček.

 

Závěrečné Čtení tě mění v karlovarském Mall.cz Parku bylo nabité nejen zajímavými osobnostmi, ale i spoustu jedinečných informací.

Veškeré podrobnější informace o programu a aktivitách MALL.cz Parku naleznete na https://festival.mall.cz/.