Nic ho nezastaví! Kajínek znovu utekl z „vězení“

Nic ho nezastaví! Kajínek znovu utekl z „vězení“

Nic ho nezastaví! Kajínek znovu utekl z „vězení“

Nic ho nezastaví! Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek opět dokázal, že stěny a mříže jsou na něj krátké. Během speciální hry Útěk z Alcatrazu na pražském Žižkově bylo Kajínkovým úkolem zdolat překážky a dostat se ven z provizorního vězení. Na to, aby se mu to podařilo, stačilo necelých 40 minut!Chybělo málo a málem hra ani nezačala. Co Kajínkovi vadilo? „Zatuchlina. Dokonce jsem zvažoval, že odejdu, to je takový to hnusný vězeňský prostředí. Ale když nás pak zavřeli a člověk začal plnit úkoly tak to bylo dobrý,“ prozradil Kajínek.

Kajínek, který, jak sám tvrdí, strávil za mřížemi čtvrt století, bral hru spíše jako zábavu. To, že se opět ocitl za mřížemi, zvládnul s ledovým klidem. „Tohle je taková legrace. Já jsem byl za úplně jinými mřížemi, dokonce pancéřovými dveřmi,“ říká Kajínek.Proslul svým útěkem z věznice Mírov, jedné z nejpřísněji střežené u nás. Právě zkušenosti z vězení mu při hře pomohly. „Když jsem přišel a rozhlédl se, viděl jsem hned některé věci a hned jsem říkal, tam budou schované indicie. Nebudu ze sebe dělat, že jsem ten nejšikovnější, ale je to hra, a to se nedá s reálným útěkem z vězení vůbec srovnat,“ říká Kajínek.

Už v neděli 12. listopadu ve 20.15 startuje na Primě dokument Já, Kajínek. Přinese exkluzivní záběry a dosud nezveřejněná svědectví. Části dokumentů budou hrány samotným Jiřím Kajínkem, jiné jsou natočené s figuranty v situacích, které přesně odpovídají Kajínkovým vzpomínkám.„Já osobně si myslím, že si diváci budou muset počkat a podívat se sami a všechno uvidí a pochopí. Je to určitý průřez toho všeho, co se ve spojitosti se mnou odehrálo, ale i neodehrálo. Dílů je pět a každý z nich je jinak tematicky zaměřený, v každém se divák dozví něco zajímavého a něco nového,“ říká Kajínek.