Neviditelné vstupují do kin. Bio Oko chystá speciální pop-up

Neviditelné vstupují do kin. Bio Oko chystá speciální pop-up

Neviditelné vstupují do kin. Bio Oko chystá speciální pop-up

Již tento čtvrtek, 13. června, vstoupí do českých kin snímek Neviditelné. Francouzský komediální hit vypráví o životem ostřílených ženách, které společně a s humorem bojují proti nepřízni osudu. Českou premiéru filmu doprovodní speciální akce v Biu Oko – v sobotu 15. června se tu uskuteční Pop-up s Kuchařkami bez domova, při které budou ve foyer kina od 15:00 do 21:00 vařit kuchařky z Jídelny Kuchařek bez domova. Od 18:00 se uskuteční projekce filmu Neviditelné. Smíchovskou Jídelnu Kuchařek bez domova a karlínské komunitní centrum pro ženy bez domova provozuje organizace Jako doma, která na uvedení filmu do českých kin spolupracuje.  

Sobota 15. června, 15:00–21:00, Bio Oko:  Pop-up s kuchařkami bez domova

Komplexní, dojemné a legrační hrdinky

Scénář filmu Neviditelné vychází z knihy francouzské novinářky Claire Lajeunie Sur la route des invisibles: Femmes dans la rue. Její autorka strávila měsíce mezi ženami bez domova a v knize líčí setkání, rozhovory a také to, co ji kolem daného tématu zaskočilo. Kniha se dostala do rukou režisérovi Louis-Julienovi Petitovi. „Ta kniha mě překvapila. Vůbec se nenesla ve faktografickém a vážném duchu, jak jsem od tohoto tématu očekával. Ženy z této knihy byly navzdory svým dramatickým osudům velmi komplexní, dojemné a často i legrační.“ Petit toto zohlednil při tvorbě scénáře a výsledkem je komedie, která se vážným tématům nevyhýbá, ale podává je s nadhledem a  humorem. „Ze všeho nejdůležitější jsou lidské vztahy, a ne do kolika tašek se naskládá náš majetek. Neviditelné mě zasáhly. Je to autentický příběh o přátelství, chuti žít a užít si každý moment navzdory tomu, že se někdy nedaří. Ale je to taky komedie plná hlášek a humoru, která umí se vzácnou lehkostí vyprávět o obtížných tématech,“ dodává Magda Novotná ze společnosti Aerofilms.

Jako doma

Organizace spolupracuje se ženami bez domova, které jsou neviditelné a zranitelné, proto stojí na jejich straně. Spolu s nimi se učí, jak jim pomoci, co je trápí i jak změnit obraz lidí bez domova v české společnosti. Specificky se věnuje ženskému bezdomovectví, protože o něm chybí informace a ukazuje se, že je jiné než to mužské. Jako doma provozuje komunitní centrum pro ženy bez domova v Karlíně a také Jídelnu Kuchařek bez domova.

www.jakodoma.org


Neviditelné | Les Invisibles

Francie / 2018 / premiéra: 13. června 2019

žánr komedie / drama

režie Louis-Julien Petit scénář Louis-Julien Petit, Marion Doussot kamera David Chambille střih Nathan Delannoy, Antoine Vareille hrají Audrey Lamy, Fatsah Bouyahmed, Déborah Lukumuena, Noémi Lvovsky a další…

stránka filmu  https://www.aerofilms.cz/neviditelne

trailer: https://youtu.be/Lypo9mM2c8g

materiály ke stažení: https://aero.capsa.cz/?slozka=6772

synopse

Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou. Od teď udělají vše pro to, aby svým návštěvnicím pomohly postavit se znovu na vlastní nohy, i když to bude znamenat porušení spousty pravidel. Někdy je totiž potřeba spojit síly, postavit se problémům čelem a jít štěstí naproti! Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným“ člověkem z okraje společnosti stojí silný příběh a že s pomocí a podporou ostatních lze překonat i ty nejtěžší překážky.