Největší událost literárního podzimu je tady!

Největší událost literárního podzimu je tady!

Největší událost literárního podzimu je tady!

Ve středu 25. 10. startuje už 7. ročník KNIHOMÁNIE.

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezony. Čeští nakladatelé se spojí dohromady, vyberou to nejlepší, co pro čtenáře přichystali, a ještě k tomu přidají dárek! Nabídka zahrnuje všechny žánry a v nich 25 bestsellerů. Od 25. 10. do 26. 11. si z nich čtenáři mohou vybírat ve více než 250 knihkupectvích po celé zemi. Pro každého se tu něco najde.

Thrillery, čtení pro ženy, historické romány, životní osudy, sport, filmový životopis, kuchařka, čtení pro děti i třeba čtení o etiketě. To vše je mezi 25 bestsellery ze 17 nakladatelství zahrnuto. A k tomu ještě ke každé knize jako dárek kniha křížovek, kterou čtenáři získají až do 26. 11.

Oblíbený žánr thrilleru zastupuje mrazivý detektivní příběh HADROVÝ PANÁK nového britského autora Daniela Colea. Z chladného severu přichází SELFIES Jussiho Adlera-Olsena. A nechybí tu ani napínavý špionážní thriller Jamese Swallowa NOMÁD.

Na své si přijdou také dámy, které netouží po velkém napětí a raději by podzim strávily s laskavějšími příběhy. Pro ty jsou připravené romantické romány českých i světových autorů. Čeká tu na ně ŽIVOT VE DVOU Nicholase Sparkse nebo dojímavý příběh Kerry Lonsdaleové VŠECHNO, CO MÁME. Ale najdou se i příběhy se špetkou dramatu jako ten O DÍVCE GRACE Anthonyho Doerra nebo ŽENA V ORIENT EXPRESSU Lindsay Jane Ashfordové. A oblíbená Táňa Keleová-Vasilková, která s knihou PŘÍTELKYNĚ nabízí další zajímavé ženské postavy plné života. Své zastoupení našla samozřejmě i původní česká současná próza. Například v podobě knihy Magdy Váňové JÁ HLUPÁK nebo prozaické novince fotografa Jana Saudka DVA.Na podzimním trhu nesmějí chybět výpravné dárkové knihy, které jsou jako stvořené pod stromeček: letos se nabízí soubor povídek VELKÁ KNIHA PŘÍBĚHŮ SHERLOCKA HOLMESE nebo velká souborná kniha příběhů oblíbeného Čtyřlístku PODIVUHODNÉ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU. Zkrátka nepřijdou ani milovníci biografií, na které čekají hned dvě knihy o Belmondovi, jedna výpravná fotografická BELMONDO O BELMONDOVI a jedna autobiografická MÝCH TISÍC ŽIVOTŮ.

A pro čtenáře historických příběhů je tu mimořádně silné vyprávění MENGELEHO DĚVČE V. S. Fischerové a V. Homolové Tóthové nebo limitované vydání románu o nejslavnější epoše českých dějin PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ Vlastimila Vondrušky.

Mezi romány a osobními příběhy se určitě neztratí ani kuchařky Romana Vaňka JEDNODUŠE & DOKONALE: KUŘE či Zdeňka Pohlreicha KULINÁRIUM. A pro inspiraci je tu příběh zakladatele společnosti Nike UMĚNÍ VÍTĚZIT Phila Knighta. Pánové ocení výpravnou publikaci o legendách české kopané HRDINOVÉ Ondřeje Fuczika, dámy a dívky zase rádce CO SI DNES VEZMU NA SEBE? francouzské módní ikony Ines de la Fressange. O etiketě vážně i nevážně poučí Ladislav Špaček v knihách ETIKETA i v souboru určeném dětem DĚDEČKU VYPRÁVĚJ. A pro děti jsou tu, vedle Čtyřlístku, i POHÁDKY BRATŘÍ GRIMMŮ. A nakonec tu máme i první thriller v žánru young adult, JEDEN Z NÁS LŽE Karen M. McManusové.

Všechny knihy jsou k dostání u více než 250 knihkupců po celé České republice.

* ETIKETA, Ladislav Špaček, Mladá fronta

* DĚDEČK, VYPRÁVĚJ, Ladislav Špaček, Mladá fronta

* SELFIES, Adler Olsen, Host

* NOMÁD, James Swallow, Knižní klub

* HADROVÝ PANÁK, Daniel Cole, Knižní klub

* VŠECHNO, CO MÁME, Kerry Lonsdaleová, Ikar

* O DÍVCE GRACE, Anthony Doerr, MOBA

* ŽIVOT VE DVOU, Nicholas Sparks, Ikar

* JÁ HLUPÁK, Magda Váňová, Šulc-Švarc

* PŘÍTELKYNĚ, Táňa Keleová-Vasilková, Noxi

* ŽENA V ORIENT EXPRESSU, Lindsay Jane Ashfordová, JOTA

* VELKÁ KNIHA PŘÍBĚHŮ SHERLOCKA HOLMESE, ed. Otto Penzler, Knižní klub

* PŘEMYSLOVSKÁ EPOPEJ – limitované vydání, Vlastimil Vondruška, MOBA

* MENGELEHO DĚVČE, V. S. Fischerová, V. Homolová Tóthová, Ikar

* BELMONDO O BELMONDOVI, Jean-Paul Belmondo, Práh

* MÝCH TISÍC ŽIVOTŮ, Jean-Paul Belmondo, Práh

* DVA, Jan Saudek, Slovart

* CO SI DNES VEZMU NA SEBE?, I. de la Fressange, S. Gachetová, Esence

* JEDEN Z NÁS LŽE, Karen M. McManusová, YOLI

* POHÁDKY BRATŘÍ GRIMMŮ, J. a W. Grimmovi, Brio

* PODIVUHODNÉ PŘÍBĚHY ČTYŘLÍSTKU, L. Štíplová, J. Poborák, H. aj. Lamkovi, J. Němeček, Čtyřlístek

* HRDINOVÉ, Ondřej Fuczik, Yinachi

* UMĚNÍ VÍTĚZIT, Phil Knight, Ikar

* JEDNODUŠE & DOKONALE – KUŘE, Roman Vaněk, Prakul

* KULINÁRIUM, Zdeněk Pohlreich, Sevruga

A jako dárek:

313 ŠVÉDSKÝCH KŘÍŽOVEK + 55 OSMISMĚREK.

 

www.knihomanie.cz