Nejočekávanější návrat muzikálu Angelika

Nejočekávanější návrat muzikálu Angelika

Nejočekávanější návrat muzikálu Angelika

MUZIKÁL ANGELIKA

Ve čtvrtek 3.12.2015 proběhla v překrásných prostorách Francouzské restaurace ART NOUVEAU v Obecním domě, tisková konference k muzikálu Angelika.

Úvodního slova se zhostili, autor hudby Michal David, pan producent Oldřich Lichtenberg a režisér Libor Vaculík. Ti představili také umělce, kteří už v muzikálu Angelika hráli ale i ty, pro které bude účinkování v Angelice premiérou.

Divadlo Broadway připravuje na 18. února 2016 nejočekávanější návrat muzikálu Angelika - dle námětu historického románu Angelika od Anne Golon. Podmanivá hudba k muzikálu je z dílny úspěšného českého skladatele a zpěváka Michala Davida.

Producenti projektu Oldřich Lichtenberg a Michal David opět zvolili osvědčený tvůrčí tým, jako jsou libretista Lou Fanánek Hagen, režisérem projektu je dle režijní koncepce Jozefa Bednárika: Libor Vaculík, který je zároveň choreografem. Autorem scénografie je Šimon Caban. Nádherné kostýmy jsou z dílny kostýmního návrháře Romana Šolce.

 

V hlavních rolích se divákům představí oblíbení umělci, jakými bezesporu jsou Josef Vojtek, Marian Vojtko, Kamila Nývltová, Alžbeta Bartošová, Yvetta Blanarovičová, Radka Fišarová, Olga Lounová, Ali Amiri, Vilém Čok, Zdeněk Izer, Aleš Háma, Jan Kopečný, Josef Vágner, Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Jakub Wehrenberg a mnoho dalších.

Celý tým zkouší již od pondělí 30. listopadu. Ptáte se proč tak brzy? Všichni totiž chtějí pro své diváky připravit nádherný a nezapomenutelný zážitek.

 Marian Kamila Míša

Autoři:

Hudba: Michal David
Píseň: „Angelique Marquise des Anges“ autor: Michel Magne
Libreto: Lou Fanánek Hagen
Scénář a režie: dle režijní koncepce Jozefa Bednárika: Libor Vaculík
Scénosled a choreografie: Libor Vaculík
Scénograf: Šimon Caban
Kostýmní výtvarník: Roman Šolc
Producenti: Oldřich Lichtenberg, Michal David

Obsazení:

ANGELIKA: Nývltová Kamila a Bartošová Alžbeta
JOFFREY DE PEYRAC: Vojtek Josef a Vojtko Marian
DESGREZ: Josef Bohouš a Trapl Tomáš
NICOLAS: Kopečný Jan a Vágner Josef
ŠPÍNA: Kudrnáč Jakub a Pecha Peter
KRÁL LUDVÍK XIV. : Čok Vilém
BACHTIARY BEJ: Amiri Ali a Šemík Martin
GENDÉRE: Kryl Robert a Tůma Michal
GENO: Háma Aleš a Izer Zdeněk
STELIEN: Kuželka Jan a Wehrenberg Jakub
CONTOIRE: Blanarovičová Yvetta, Fišarová Radka a Lounová Olga
MONTESPAN: Jagerčíková Lucia a Trvalcová Zdenka
PANÍ M.M. : Dančenko Ljuba a Danko Nelly

 Betka a Olga

Synopse:

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. Mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává markýzou pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslanec Bachtiary bej žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně jí prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří a rozhodne se Peyraca hledat

Na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik setkává s Joffrayem, ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce krále. Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffray mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu. Zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím. V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá, a odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů dříve příslušníků pařížské lůzy uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby jí k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffray, který se jí vydal po stopách, jí zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích pak těžce zkoušená láska vítězí.