Nečekaná návštěva

Nečekaná návštěva

Nečekaná návštěva

Tak si představte, že panička Helenka přivezla domů úplně cizí holku! Najednou, aniž by cokoli oznámila předem, se objevila ve dveřích s fenou holandského ovčáka a páníčkovi Tomovi povídá: "Běhala chudák po silnici, málem ji srazilo auto. Musela jsem ji vzít k nám..." Tom je sice překvapen, ale rozhodně není v šoku. Alespoň ne v takovém, jako já. Cizí, úplně cizí fena v mém teritoriu? A panička i páníček ji hladí, nesou jí moje krmení, nalévají vodu... přitom o ní nic neví. Dokonce ani to, jak se jmenuje. Ne, že by to nebyla hezká baba, to zase ne, ale aspoň mi to mohla panička říct předem. Vykoupal bych se!

Holka se chce seznámit... Jde na to docela odvážně. Její packa už je na mé hrudi, po chvíli mi olízne čumák. Umí to se mnou, fena jedna holandská!

No dobře tedy... Já jsem Max. Můžeš u nás zůstat, jak dlouho chceš. A nemám problém se s tebou dělit o žrádlo, pelech i piškoty. Vždycky jsem totiž chtěl mít přesně takovou kámošku. O něco větší než já, hezky stavěnou, poslušnou. Koukám, že umíš dát pac... No, to mě v mládí nikdo neučil a teď už je pozdě. Táhne mi na patnáct a jak jistě víš, starýho psa novým kouskům nenaučíš...

Krásná, že?

A můj pelech jí sedí jako ulitý... Zvláštní; mně je totiž taky akorát.

Koukám, že nám to spolu celkem sekne, ty jedna Holanďanko! Podivné; jak rychle se pes vzdá svého soukromí, když potká interesantní fenečku... No, ale dost domáckejch řečiček, pojďme se jako pár ukázat světu!

Aha, slečna je individualistka! Se mnou se fotí jen doma, venku ne. Nějak se s tím vyrovnám, vím, že fenečky jsou někde jinde než my, pořádní psi!

Sníh má ráda jako já. Jsem přesvědčen, že to nebyla náhoda, že se Líza, jak se panička dozvěděla nějakým pátráním, zatoulala zrovínka pod kola jejího vozu. Máme tolik společného! No považte; oba milujeme piškoty, bábovku a šunku. Máme stejnou velikost pelechu. Milujeme sníh a procházky. Tohle nemůže být náhoda...

Kam že to jedeme? Že se ozvala panička mojí Lízy? To není fér! Vždyť nám to spolu tak báječně klapalo... Některé věci prostě nechápu. Lízo, moje krásná, milá Lízo, budeš mi chybět!