Na vernisáži Lucie Gelemové byl vystaven pohár Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Na vernisáži Lucie Gelemové byl vystaven pohár Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Na vernisáži Lucie Gelemové byl vystaven pohár Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Na pardubické pobočce Slavia pojišťovny v Machoňově pasáži proběhla v pátek, 11. září pod záštitou primátora Města Pardubice, Ing. Martina Charváta očekávaná Vernisáž obrazů Lucie Gelemové. Jedním z největších lákadel byl pohár pro vítěze 130. ročníku slavného dostihového závodu Velká pardubická, vystavený rovněž v prostorách Slavia pojišťovny. Tento legendární dostih se v Pardubicích běhá už od roku 1874 a ve své kategorii steeplechase-cross country je považován za nejtěžší dostih světa.

Vznik poháru začal na papíře návrhem paní Lucie Křivohlavé, která se inspirovala dílem Alfonse Muchy a zadáním Slavia Pojišťovny, která je titulárním partnerem Velké pardubické. „Jako ryze česká firma se snažíme se podporovat tradiční české podniky, kterým jsou například sklárny Crystal Glamour z Okrouhlic. Zároveň se snažíme nerozvíjet jen obchodní aktivity, ale podporujeme i sportovní a kulturní akce“ uvedl Karel Waisser, generální ředitel Slavia Pojišťovny.

Zruční skláři vyrobili, resp. ručně vyfoukli, požadovaný tvar. Tento polotovar, který se skládá ze dvou dílů. Brusiči odekorovali tvar dle výkresu a finálně se pohár nechal vyleštit v kyselé lázni. Poté již nic nebránilo nabarvení a pískování hlavy Josefíny společně s textem. Výroba poháru trvala přibližně čtrnáct dní a z důvodu X bylo vyrobeno celkem X kusů. Největší pohár měří něco málo přes půl metru a váží přibližně 6 až 7 kilo.

Součástí vernisáže byla i módní přehlídka. Na molu se objevily kromě klasických i dětské modelky. Mezi značky, které byly k vidění, patřily Amore di Bimbo, Gianni di Leo, Alex Mynářová. Hudební doprovod galavečera, který moderoval slovenský operní a muzikálový zpěvák Mariána Vojtko, zajistil hudebník a skladatel, Felix Slováček, který zakončil své účinkování na saxofon pohádkovým songem z filmu Tři oříšky pro Popelku.