Na Universal Music Stage 2016 se předávala trojnásobná platina a byly představeny i songy, o kterých

Na Universal Music Stage 2016 se předávala trojnásobná platina a byly představeny i songy, o kterých

Na Universal Music Stage 2016 se předávala trojnásobná platina a byly představeny i songy, o kterých

Na Universal Music Stage 2016 se předávala trojnásobná platina a byly představeny i songy, o kterých v nejbližší době teprve uslyšíme!

Největší tuzemské hudební vydavatelství Universal Music ani v letošním roce nevynechalo svoji tradici a v pražském klubu Jazz Dock v rámci Universal Music Stage představilo aktuální hvězdy i ty velmi nadějné, o kterých je stále více slyšet. Zároveň se i chválilo a oceňovalo.

Úvod večera patřil tradičně Tomáši Filipovi, generálnímu řediteli Universal Music, který měl pro přítomné opět mnoho pozitivních informací. Tou první bylo oznámení, že v současné době je v České republice již téměř 100 000 milovníků hudby, kteří si každý měsíc pravidelně platí některý z digitálních servisů pro poslech hudby.

 

Tomáš Filip následně dodal, že na základě vývoje hudebního trhu došlo ke změnám pro výpočet zisku zlatého a platinového alba. Od letošního roku již nebude rozhodující prodej kusů, ale obrat, který každý titul přináší. Ten je vypočítán nejen z počtu prodaných CD, ale do této částky jsou zahrnuty i příjmy z placených downloadů a všech dostupných streamingových servisů. Pro ocenění zlaté album je tak nyní zapotřebí obratu ve výši 500 000 Kč, pro platinové dvakrát tolik, tedy jeden milion korun. U této příležitosti zástupci Universal Music předali trojnásobnou platinu kapele Slza za její albový debut Katarze, což znamená, že toto duo svým debutem labelu již přineslo obrat přesahující hranici tří milionů korun.

 

Poté již byla na řadě jen a pouze hudba! Celý večer odstartoval projekt Poetika, který se svým debutovým singlem Zkouším žít aspiruje na jeden z největších tuzemských hitů roku 2016. Ten samozřejmě taktéž zazněl, stejně tak i jejich naprostá novinka Každou vteřinou. Následovala kapela Hodiny, která představila nejen oba dosavadní hity Stmívání a Jízdní řád, ale nabídla i další ochutnávku z plánované debutové desky.

Nechyběl ani zahraniční host - slovenský zpěvák Adam Ďurica, který kromě svého doposud největšího hitu Mandolína odhalil i informace o novém albu, které pojmenoval Spolu. Aby přítomné o kvalitách svého nadcházejícího alba přesvědčil, přidal i dvě ochutnávky, mezi kterými větší ohlas sklidila titulní skladba Spolu.

 

Posledním hudebním hostem večera byla Lenny. Před jejím vystoupením mohl Marcel Vyšín z Universal Music s potěšením konstatovat, že zpěvačka se svým právě vydaným debutem Hearts slaví velké úspěchy. Kromě skvělých recenzí se totiž desce vede i v prodejích - hned v prvním týdnu po uvedení na trh se její deska Lovers stala nejprodávanějším titulem v České republice. Lenny v rámci svého vystoupení nevynechala například hit Hell.o, celý set ale odstartovala novinkou Lover, ke které před pár dny představila i působivé video.

Aktuální singly vystupujících interpretů:

 

Lenny - Lover
Slza - Pouta
Adam Ďurica - Spolu
Poetika - Zkouším žít
Hodiny - Jízdní řád