Na krátko

Na krátko

Na krátko

Na krátko

Premiéra: 24. 5. 2018
Cineart TV Prague, Česká televize, Up&Up production, Státní fond kinematografie
ČR, 2018     
Režie: Jakub Šmíd
Scénář: Petra Soukupová
Kamera: Vidu Gunaratna
Hudba: Květy
Hrají: Jindřich Skokan, Julia Issa, Petra Špalková, Marta Vančurová, Martin Finger

Na krátko je příběh o dětech, které předčasně dospívají, protože už tu nejsou celé rodiny, aby je chránily před tím, jaký svět skutečně je. A které svoji zkoušku z dospělosti musejí skládat předčasně. A o dospělých, kteří nevědí, jak jim pomoci. Jak by mohli, když nedokážou pomoct ani sobě.

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, anebo… skončit špatně. Pomoct mu nemůže nikdo. Ani matka, protože to ona mu lhala a tu pohádku o tatínkovi, který se mu nemůže věnovat, protože brázdí moře na zaoceánské lodi, si vymyslela. Ani otec, který na něj ve skutečnosti celý život kašlal a teď se chce starat, ale jen proto, že o něj jeho “opravdový” syn z manželství nestojí. A ať je jaký chce, kapitán tedy rozhodně není. Ani sestra Pavlína, která je ve svých šestnácti též také na prahu zjištění, že život je úplně jiný, než si ho představovala, a které to srdce zlomí úplně stejně.Autorkou scénáře je oceňovaná spisovatelka Petra Soukupová a pro talentovaného režiséra Jakuba Šmída to je po snímku Laputa druhý celovečerní film. Jeho krátký film Neplavci získal v roce 2011 Českého lva - Cenu Magnesia pro nejlepší studentský film a byl vybrán francouzskou L'Académie des César mezi sedm nejlepších krátkých filmů. 

Snímek Na krátko je v distribuci doplněn předfilmem, krátkým kresleným filmem Výměna rolí režiséra a výtvarníka Pavla Koutského o tom, že ne vždy je jasné, kdo řídí a kdo se veze, kdo poroučí a kdo poslouchá, kdo je loutkohercem a kdo loutkou.

 

Přístupnost:       nevhodné pro děti do 12 let
Žánr:                   drama
Verze:                 česká
Stopáž:               104 min + 6 min předfilm
Formát:               2D DCP, zvuk 5.1, Blu-ray, DVD, MP4
Monopol do:      24. 5. 2028