Na Investor Prague Show bude k vidění i rybička za 191 tisíc korun!

Na Investor Prague Show bude k vidění i rybička za 191 tisíc korun!

Na Investor Prague Show bude k vidění i rybička za 191 tisíc korun!

Na veletrhu bude vystavovat i společnost Mikov, která se profiluje mimo jiné výrobou prestižních kapesních nožů. Na veletrhu v pražském hotelu International firma představí svůj skutečný skvost – zlatý kapesní nůž – rybičku – v hodnotě 191 tisíc korun.

Taková cena je přiměřená nejenom kvalitou provedení damašské oceli, ale především puncovaným zlatem na střence. Ryzost kovu je poměrně vysoká – 750/1000, což představuje 18 karátů. Nadto má rybička oko z broušeného českého granátu. Mikov tímto šperkem zároveň vzdává hold české tradici. Tvar střenky rybička totiž pochází ze Šluknovského výběžku. 

„Rybička je stále nejoblíbenějším a nejznámějším nožem naší produkce. A neplatí to jen u nás, velmi oblíbená je například v USA," řekl Petr Balej, obchodní ředitel firmy Mikov. „Je to mimo jiné dáno tím, že téměř pro každého z nás byla nožíkem spojeným se vzpomínkami na mládí a dětství."Nicméně sotva kdo by předpokládal, že by si tento skoro osmicentimetrový nůž bral s sebou k táboráku. Rybička ze zlata má sloužit jako sběratelský předmět či prostředek, jak do něčeho hmotného a zajímavého uložit peníze.

„Jakkoli se to může zdát kuriózní, sběratelské obory, které umožňují ukládání a zhodnocování peněz, jsou na vzestupu. Na Investor Prague Show je budete mít všechny na jednom místě,“ uvádí organizátor akce, Jindřich Jirásek.

Veletrh Investor Prague Show se v hotelu International koná v jeden den, a to ve čtvrtek 7.9. Jde o první ročník, na kterém se představí různé druhy investic do krásných věcí – poštovní známky, vzácný alkohol, investiční mince a další. Partnerem akce je Česká mincovna. 

Více informací naleznete na www.investor-fair.com.