Na festivalu Comedy Praha 2019 se představí špičky české a slovenské standup scény

Na festivalu Comedy Praha 2019 se představí špičky české a slovenské standup scény

Na festivalu Comedy Praha 2019 se představí špičky české a slovenské standup scény

První ročník festivalu, který se odehraje v dnech 17.-18. května v pražském divadle Na Prádle, nabídne to nejlepší, co se ve stále populárnějším žánru standup comedy v Česku a na Slovensku odehrává. 17 špičkových českých a slovenských komiků a komiček představí každý/každá 20 minut svého nejlepšího materiálu. Vstupenky jsou k dispozici na oficiálním webu festivalu a v prodejní síti Goout. Lístek na jednotlivé dny je možno pořídit od 299 Kč, speciální balíček za 899 Kč obsahuje vstupné na oba dva dny, tištěný program, dva welcome drinky a fotografie s účinkujícími.

Současný boom stand-up comedy v Čechách fascinující. Po prvních pokusech oživit tenhle žánr, které byly v režii lidí kolem projektu Na Stojáka, se v tomto desetiletí jako by roztrhl pytel s novými lidmi. A to jak těmi, kteří standup chtějí dělat, tak i těmi, kteří na něj chtějí chodit jako diváci. Ani jedna skupina to přitom nemá jednoduché: diváci dnes mají díky internetu k dispozici hodiny a hodiny legálních i pirátských videí nejlepších komiků na světě a jsou paradoxně často velmi poučené publikum. Proti nim pak stojí odvážlivci, kteří se snaží najít nový klíč, jak vtipně popsat často už mnohokrát popsané.17 komiků na jednom jevišti představuje průřez českým standupem, který doplní špička slovenské scény. Diváci mohou očekávat od každého z komiků 20 minut toho nejlepšího materiálu, který kdy v životě napsali. Na prvním ročníku festivalu Comedy Praha 2019 vystoupí zástupci nejrůznějších komediálních skupin, kteří spolu běžně nevystupují. Jsou tu etablovaná jména českého stand-upu i relativní nováčci. Organizátoři nepředstírají, že nabízí objektivní, a hlavně zaručený výběr těch nejlepších. Vybrali ty, kteří jsou opravdu dobří a kteří prokázali, že mají v Česku své publikum. Lákadly pak budou také vystoupení zahraničních hostů Gabriela Žifčáka a Jakuba Lužiny. Na festivalu dále vystoupí Lucie Macháčková, Martin Jirman, Nikola Džokič, Martin Filippi, Jan Studnička, Dominik Heřman Lev, Tomáš Reitz, Kateřina Hašková, Jiří Charvát, Miloš Čermák, Tigran Hovakimyan, Jiří Jakima, Tomáš Plhoň a Jaroslav Cerman.

Festival pořádá Comedy Praha, partnery jsou online magazín Flowee City a Institut IH21.

Fotografie vystupujících, náhledy billboardů vystupujících, logo festivalu, plakát festivalu a tuto tiskovou zprávu najdete na linku https://1drv.ms/f/s!AruJlv3mthapg9hyvU7gZBZZPtYvmg.

Kontakt a další informace naleznete na webu www.comedypraha.com.Citace – otázka „Nejhorší zážitek  z pódia?“

Martin Jirman: “Vánoční večírek realitní kanceláře. V 22:00 vypnuli diskotéku a já šel na pódium. Koukalo na mě spousta divných, zpocených a opilých realitních makléřů. Já jsem pro ně byl něco, co přerušilo jejich "tanec" a oblézání kolegyň. Rozhodl jsem se situaci vyřešit empatickým icebreakerem. "Dobrý večer, díky za pozornost, jste skutečně zajímavé publikum. Schválně zatleskejte, kdo nejste na koksu". Překvapivě zatleskalo velké množství lidí. Jejich přiznáni ke koksové abstinenci jsem oglosoval větou, "aha, takže nemáte tolik peněz, jak se tváříte". Byl jsem odměněn pískotem, bučením a letící skleničkou.”

Jaroslav Cerman: „Jednou se lidi vtipu nesmáli, protože nebyli dostatečně chytří, aby ho pochopili. Ale já jím to odpouštím, jsem totiž laskavý.“

Jiří Jakima: „“Moje druhý vystoupení v životě. Bylo nejhorší, protože jsem si myslel, že jsem vtipnější než vtip.”

Martin Filippi: “Hospoda v Příbrami – byl tam hluk a nikdo nedával pozor.”

Jakub Lužina: „Openmajk na Silných rečiach 4roky dozadu. Spomedzi troch ďalších openmajkerov som vyhral honorár dokonca. Bol som posratý až za ušami.“

Jan Studnička: “Na jedný firemce byl přímo za mnou raut a lidi se mi courali po jevišti.”

Lucie Macháčková: “V Dejvické nádražce v dobách, kdy jsem začínala – nikdo nás neposlouchal, lidé se bavili mezi sebou, byli tam i nějací moji známí, kteří se pak na mě dívali vyloženě s politováním.“Citace – otázka „O čem bylo tvoje první vystoupení?“

Luděk Staněk: “Bylo to hrozné, byl jsem nervózní tak, že si ani nepamatuju, že jsem tehdy vystoupil, ale zjevně to nedopadlo tak špatně, abych v tom nepokračoval.”

Miloš Čermák: “O tom, jak jsem si našel na Googlu, jak se má dělat standup. Byla to taková trochu lišácká pojistka pro případ, kdyby to nevyšlo. Říkal bych: to nebyl opravdový standup, ale standup o standupu.”

Nikola Džokič: “Bylo to v Rock Café na Národní, o bezdomovcích, a překvapivě se lidi smáli.”

Tomáš Reitz: “O tom, proč bych se nechtěl dostat do nebe. Dělal jsem ho v Popocafepetlu na Újezdě. Evidentně dopadlo dobře, protože od té doby to pořád dělám.”

Tigran Hovakimyan: “O nasteroidovanejch kachnách s koženými bundami, v černošském klubu na Andělu. Všichni se smáli kromě černochů.”

Kateřina Hašková: “Bylo to v Popocafepetlu na Újezdě, o práci v půjčovně kostýmů a dopadlo skvěle.“

Tomáš Plhoň: „“Byly tam kebaby a přístup církve k homosexuálům, o moc víc si nepamatuju. Lidi se smáli, ale jako nebylo to dobrý.”

Dominik Heřman Lev: “O dětských zážitcích na lyžařském výcviku a dopadlo to skvěle. Podruhé to bylo horší.”

Jiří Charvát: “Get Up, Stand Up! ve Studiu Paměť. O genitáliích. Dopadlo to dobře. Zapomněl jsem text a neumřel.”

Další informace na webu festivalu: www.comedypraha.com

Předprodej vstupenek v síti www.goout.cz.