Na české ferraty s oblečením od Hannah

Na české ferraty s oblečením od Hannah

Na české ferraty s oblečením od Hannah

Horské ferraty jsou oblíbenou letní aktivitou, kterou vyhledává stále více lidí. Není to ale zrovna odpočinkový druh sportu, ferraty se dělí podle obtížnosti a ty nejnáročnější jsou určené pro zkušené lezce. Lehčí ferraty jsou však i pro lidi, kteří nemají s horolezeckými výstupy příliš zkušeností, a proto si je může vyzkoušet opravdu každý, a to včetně dětí. Cesta je specifická především tím, že je vybavena jistícími ocelovými lany, železnými stupy nebo dalšími pomůckami, které usnadní výstup. K němu pak budete potřebovat jen dobré sportovní oblečení, přilbu a jištění, které si můžete zapůjčit v turistických centrech.

Za ferraty můžete jet téměř kamkoliv. Nejčastěji Češi jezdí do Rakouska, protože je to alpská země, kde najdete různé obtížnosti. Na jedny z nejkrásnějších ferrat pak můžete vyrazit do Itálie, kolébky tohoto sportu. Za těmi snadnějšími však nemusíte cestovat daleko, najdete je i v České republice. Na cvičnou ferratu doporučujeme vyrazit do Tábora, jejíž obtížnost je velice nízká. Pro zkušenější je pak ideální ferrata Vodní Brána, na které si procvičíte vše, co máte. A ti nejodvážnější jistě nepohrdnou náročnou jištěnou cestou v Bechyni, která je určená pouze pro zdatné sportovce.Kam vyrazit už víte, otázkou zůstává, co s sebou a co na sebe. Pokud se chcete na ferraty vydat, určitě si pořiďte nebo vypůjčte ferratový set s horolezeckým úvazkem a karabinami. Povinná je i helma, která vás ochrání před možným padáním kamenů, které způsobí lezec nad vámi. Důležité jsou i správné boty, které jsou dostatečně pevné a přímo určené na tento druh sportu. Zapomenout byste neměli ani na vhodný batoh do kterého schováte všechny nezbytnosti. A nakonec oblečení, které by mělo být odolné, praktické a vhodné do jakéhokoliv počasí.

V létě bývá větší teplo, a tak můžeme doporučit i krátké kalhoty například pánské kraťasy Nairi od Hannah (1 490 Kč). Jsou vyrobeny ze strečového materiálu AFT Stretch. Tato směs syntetických materiálů a elastických vláken slibuje komfort a volný pohyb, ať už si kraťasy obléknete kamkoliv. Kraťasy jsou lehké, prodyšné a příjemné na omak. Pohodlné nošení zaručuje střih Alpine fit a pas částečně stažený do gumy. Mají celkem 5 kapes, kam bezpečně uložíte všechny drobnosti.

Pro ženy pak doporučujeme kraťasy Linn (1 390 Kč), které jsou taktéž strečové a zajišťují volný pohyb – na ferraty jako dělané.

Tričko zvolte pohodlné a strečové, aby nebránilo žádnému pohybu. Mužům doporučujeme tričko Tarben od Hannah (1 490 Kč), které je vyrobené z perfektní kombinace obnovitelných přírodních materiálů Merino a Tencel. Merino odvádí vlhkost a zápach, Tencel dodává vlně pevnost a efektivní přenos tepla. Ženám pak doporučujeme tričko Vicky (1 390 Kč), které se taktéž příjemně nosí, chladí a odolává nepříjemnému zápachu.Pokud se nacházíte v horách, je důležité myslet i na to, že se může rychle ochladit. Neměli byste tak zapomenout na mikinu. Pánská mikina Derron od Hannah (1 790 Kč) je vyrobena z materiálu Polarsoft Stretch, který je pevný a pružný ve všech směrech. Oblečení z tohoto materiálu je prodyšné a skvěle odvádí pot a tělesné výpary. Mikina je lehká a snadno se udržuje.

Dámská mikina Sidra (1 790 Kč) je taktéž vyrobena z materiálu Polarsoft Stretch, který zajistí pružnost a pevnost. Ideálně padne a díky snadnému pohybu se skvěle hodí právě na ferraty.

Také na ferratě vás může překvapit déšť. Z tohoto důvodu doporučujeme vzít si s sebou i nepromokavou bundu. Pánská nepromokavá bunda Triag od Hannah (6 990 Kč) s membránou Climatic Pro s vodním sloupcem 20 000 mm je ideální volbou. Vysoce mechanicky odolná a zároveň lehká a prodyšná bunda s odvětráváním na bocích s YKK voděodolnými zipy je pro náročný pobyt v horách jako stvořena! Hlavní kostěný zip YKK má též voděodolnou úpravu a švy bundy jsou podlepené pro maximální ochranu i komfort.

Jako dámskou variantu doporučujeme bundu Suzzy (2 290 Kč). Použitý materiál AFT Double Weave s membránou Resstex 8000 zaručuje vodoodpudivost a větruvzdornost. Bunda je, díky použití materiálu AFT Double Weave na předním a zadním díle, vysoce prodyšná a strečová.

O společnosti

Hannah je česká outdoorová značka, která byla založena už v roce 1991 a zanedlouho tak oslaví 30 let. Za tu dobu ušla obrovský kus cesty a své produkty dodává nejen na český trh, ale také do více jak 20 zemí světa. Značka Hannah je určena pro všechny outdoorové nadšence, kteří si chtějí užívat pohyb a dobrodružství venku a od svého oblečení a vybavení očekávají maximum. Tradice a vazba na Českou republiku s bohatou outdoorovou historií představuje pro Hannah výhodu, díky níž dokáže naplňovat své cíle – být značkou, díky které jsou zákazníci připraveni na to, co je venku čeká, a umožňuje jim komfortnější pohyb v přírodě. V jejím portfoliu tak najdeme širokou škálu produktů od technických, určených například pro vysokohorskou turistiku za každého počasí nebo pro náročné lyžaře, až po pohodlné a střihově atraktivní oblečení pro běžné procházky přírodou. Vedle oblečení nechybí ani základní vybavení, které k pobytu venku patří, jako jsou batohy, stany, spacáky nebo karimatky. Protože je značka úzce spjata s přírodou, což odráží i její heslo „Venku jako doma“, klade také velký důraz na šetrný přístup a ekologickou zodpovědnost. Více na www.hannah.cz.