Mydy Rabycad chystají největší a nejnáročnější show ve své historii (22. 11. Forum Karlín)

Mydy Rabycad chystají největší a nejnáročnější show ve své historii (22. 11. Forum Karlín)

Mydy Rabycad chystají největší a nejnáročnější show ve své historii (22. 11. Forum Karlín)

Za necelé dva týdny vykročí Mydy Rabycad do nové etapy na velkolepé show ve Foru Karlín

Mydy Rabycad právě začínají s intenzivními zkouškami na jejich nej-větší a nejnáročnější show ve Forum Karlín, během které 22. listopadu pokřtí nové album NUM-BERS, ale zároveň vykročí do nové tvůrčí etapy. „Jsme zrovna v největším kolotoči příprav a mys-lím, že už teď můžu říct, že to bude ještě trochu větší, než jsme si představovali. Pokaždé když jsme seděli v kanceláři nad scénářem a já si jeden z momentů představovala naživo, úplně mě to dojalo. Takže opravdu přijďte!“ zve na největší koncert v historii kapely zpěvačka Žofie Dařbujánová a do-dává: „S námi vystoupí i vynikající N.O.H.A. a podpoří nás dechová sekce kapely Circus Brothers, takže bude na co koukat i na co tančit!”.

Na albu NUMBERS, které vyslali Mydy Rabycad před pár týdny do světa, najdeme nejen další muzi-kantský posun, ale posluchači ocení jistě i pohled kapely na stávající realitu, kdy už hudba dávno není jen o kvalitních písničkách, ale i o neustálé sebeprezentaci. V osmi písních na něm analyzují dobu, ve které se úspěch umělců měří na základě počtu palečků a srdíček na sociálních sítích a spo-lečenský status definuje cifra a počet nul na bankovním účtu.

„S deskou NUMBERS přichází nová kapitola téhle kapely. Od poslední desky se v nás nahromadila spousta emocí a poznatků a zjistili jsme, že chceme dělat věci jinak, než tomu doposud bylo. Album je tedy krokem jiným směrem víc, než tomu bylo kdy dřív,” říká producent a klávesista Nèro Scartch. Tuto změnu potvrdí i velkolepý koncert 22. listopadu ve Foru Karlín, na který chystá kapela pro fanoušky řadu novinek a překvapení.

Dění v kapele a přípravy již teď mohou fanoušci sledovat na sociálních sítích, pomohou jim hash-tagy #mydyveforu a #221119. Vstupenky na velký koncert Mydy Rabycad a křest nového alba NU-MBERS stojí 480 Kč a jsou k mání v síti Goout. Více na www.mydyrabycad.cz nebo na FB události www.facebook.com/events/266477390668306/.

Album NUMBERS vydává label 420 Production, distribuci mají na starosti Indies Scope. Album je k dispozici na http://bit.ly/numbers19.

Listopadový koncert ve Foru Karlín symbolizuje pro Mydy Rabycad začátek další kapitoly. V dosud nejpropracovanější show jejich kariéry se tradičně představí i nový světelný design a nové kostýmy tematicky navázané na album NUMBERS. Objeví se poprvé i kompletní kolekce nového merchandi-singu ve stylu alba. A výjimečný zážitek slibují i speciální hosté, vysoce ceněná kapela N.O.H.A.

Také album NUMBERS znamená závěr jedné éry i začátek nové cesty. Ozvěny poněkud vyšeptaného elektroswingu jsou už nenávratně pryč a Mydy Rabycad jako žánrový chameleon dovedně balancují mezi elektronickým klubovým soundem, popovými ambicemi, klepajícími na dveře rozhlasových re-daktorů a epickým soundtrackem k fantasy thrilleru z dystopického světa, ve kterém si chladné neo-sobní technologie definitivně ochočily lidstvo. Společenskou letargii, ve které naše životy diktují abs-traktní ukazatelé, reflektuje především refrén titulní skladby Numbers, v němž Žofie Dařbujánová se vztekem v hlase zpívá o tom, že už všechny ty číslice dávno ztratily hlubší význam. Na digitální éru sociálních médií a plytké komunikace odkazují i producentské detaily v tracku Gimme More. Jako jeden příklad za všechny jde vypíchnout zvuk cinknutí příchozí zprávy, který tady rozděluje sloku s refrénem a zaručeně vás přiměje k tomu, abyste si zkontrolovali vlastní mobil. Zvukově se Mydy Rabycad do aktuálního popového soundu trefují především v hitu Fire, který umocňuje pochmurnější atmosféra a úplně nová poloha zpěvu. Jeho minimalistický beat se pomalu sápe, aby nakonec vygra-doval a posluchače obmotal jako anakonda.

Mydy Rabycad se dali dohromady před sedmi lety a stihli zahrát na prestižních festivalech Glas-tonbury nebo Sziget, vystoupili v Jižní Koreji, Turecku i Egyptě. Loni zaznamenali famózní úspěch na Festival International de Louisiane v USA a absolvovali první klubové turné po Holandsku, včetně vystoupení v legendárním amsterdamském klubu Melkweg. Mydy Rabycad, tedy Žofie Dařbujánová, Mikuláš Pejcha, Jan Drábek a Nèro Scartch, společně hrají šest let a jejich unikátní sound dotváří dnes již nepostradatelní stálí hosté: bubeník a producent alb kapely Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slán-ský a v neposlední řadě Papa Kush, zvukař kapely, který pozvedává zvukařské řemeslo na úroveň dalšího hudebního instrumentu.