Muzikál Rocky odstartuje 3. března 2017

Muzikál Rocky odstartuje 3. března 2017

Muzikál Rocky odstartuje 3. března 2017

Muzikál Rocky odstartuje 3. března 2017

Oscarem oceněný příběh s Kryštofem Michalem v hlavní roli

Muzikál ROCKY na motivy kultovního filmu se Sylvesterem Stallonem, vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března 2017. Legendární příběh o životní šanci a osudové lásce produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! ve spolupráci se Stage Entertainment. V hlavní roli se budou alternovat Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha. V dalších rolích se představí Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

 

Rocky je strhující příběh outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Předlohou k muzikálové verzi se stal Oscarem oceněný nejlepší film roku 1976, jenž odstartoval kariéru Sylvestera Stalloneho. „Jsem nadšený, že se můj původní příběh bude odehrávat na velkém jevišti,“ prohlásil Stallone na světové premiéře muzikálu Rocky v Hamburku. „Příběh Rocky je velmi podobný mému životu – začínal jsem s ničím a den co den bojoval o role a uznání. Svoje pocity jsem dal do těla boxera, aniž bych měl tušení, že milióny lidí na celém světě to prožívají stejně,“ vysvětlil herec a autor scénáře, který se díky Rockymu stal globální hvězdou.

 

Inspirující příběh o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů „Eye of the Tiger“, „Fight from the Heart“ a „Gonna Fly Now“, které byly nominovány na Oscara za nejlepší filmovou píseň. Velkolepou podívanou graduje vedle světelných efektů především unikátní scénografie Martina Černého, jaká v českých muzikálech dosud nebyla k vidění.

 

Herci se budou na role boxerů připravovat v rámci speciálního tréninku Kutil Gym.

Muzikál ROCKY měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal 4 nominace na cenu Tony, z nichž jednu – za originální scénografii – vyhrál. Tři ocenění obdržel také v rámci prestižních Drama Desk Award a Outer Critics Circle Award, na dalších 14 trofejí byl nominován.

 

Původní hudbu muzikálu ROCKY zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens, slavný tandem oceněný cenou Tony a 2x nominovaný na Oscara. Autorem libreta je Thomas Meehan, který mimo jiné napsal předlohy k muzikálům The Producers a Hairspray. Autorem českých textů je Michael Prostějovský, známý z domácích verzí muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Evita.

 

Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk.
Muzikál Rocky uvádí společnost Dark Style Agency v licenci Stage Entertainment.
Předprodej vstupenek je v sítích Ticket Art a Ticketportal po celé ČR.
Facebook: www.facebook.com/rockymuzikal  

ROCKY - MUZIKÁL

Muzikál Rocky se stejně jako jeho stejnojmenná filmová předloha odehrává v dělnické Jižní čtvrti Filadelfie na podzim roku 1976. Rocky Balboa je talentovaným, ale neúspěšným příležitostným boxerem z velmi prostých poměrů. Bojuje v nejpodřadnějších zápasech a nad vodou se drží jen jako vymahač dluhů pro místního mafiána Gazza. Podobně beznadějná jako život sám se mu jeví i jeho láska k dívce Adrianě, kterou zná od dětských let stejně jako jejího bratra a zároveň jednoho z mála svých kamarádů Pauliho. Avšak jakékoliv snahy Rockyho sblížit se s plachou a stydlivou Adrianou vyznívají do prázdna.

 

Právě ve Filadelfii chystá na blížící se Nový rok mistr světa v těžké váze Apollo Creed velký zápas u příležitosti dvoustého výročí americké nezávislosti, ve kterém je odhodlán znovu obhájit svůj titul. Chce ale dát šanci místnímu amatérskému šampionovi, aby jej porazil a zkusil si tak splnit svůj „americký sen“. Z řady možných uchazečů si volí Rockyho, na němž jej nejvíce upoutala jeho přezdívka „Italský hřebec“. Už od samého počátku ale v naplnění Rockyho „amerického snu“ nikdo ani v nejmenším nevěří, nad Apollem totiž není šance zvítězit. Rocky však cítí, že právě tento zápas je jeho poslední šancí dokázat okolnímu světu i sám sobě, že neztrácí odvahu a něco dokáže. A zároveň právě v této chvíli překonává Adriana ostych a přiznává, že je jí Rocky už dávno blízký.

Těsně před Vánocemi se ale situace začne zaplétat: na pozadí dvou hlavních událostí, tedy vrcholících příprav chystaného zápasu století a počínajícího milostného vztahu Rockyho a Adriany, se totiž do příběhu začnou zaplétat další postavy z jejich okolí – bratr Pauli, zestárlý trenér Mickey, který Rockyho už dávno odepsal, mafián Gazzo i Ariadniny kamarádky z krámku, ve kterém prodává.

 

Chvíle zápasu neporazitelného šampiona a nové místní „superstar“ Rockyho se blíží. Doby, v nichž zápasili sobě rovní, jsou dávno pryč: současnost si totiž žádá velkou show! Rocky konečně vystoupí ze svého stínu a vrhá se do boje o čest, lásku i naději s plným nasazením a celým srdcem. Má ale šanci tento nerovný souboj ustát?