Museum Montanelli v Praze zahájilo výstavu Substantia Nigra

Museum Montanelli v Praze zahájilo výstavu Substantia Nigra

Museum Montanelli v Praze zahájilo výstavu Substantia Nigra

Museum Montanelli v Praze zahájilo výstavu Substantia Nigra.

Obrazy Kaie Teicherta nazírají do lidského podvědomí

 Museum Montanelli - Substantia Nigra, autor Daniel Pešta

Erotika, vášeň, kosmos. Obrazy významného německého umělce, malíře a sochaře Kaie Teicherta na výstavě „Substantia nigra“ jsou vším, z čeho je stvořen univerzální svět. Museum Montanelli v pražské Nerudově ulici zahájilo 22. března novou výstavu, která bude k vidění do 22. června.

Nebe, peklo, vášeň i utrpení. To vše zaznamenávají obrazy Kaie Teicherta, který se zabývá podvědomím jako pramenem tvořivé inspirace. V obrazech vytváří vlastní nezaměnitelnou estetiku v realizaci konečného díla. Daří se mu vdechnout anorganickému materiálu život a dokazuje, že věří svému uměleckému výrazu, jímž diváka magicky vtahuje do děje.

V členitých prostorách Musea Montanelli je vystaveno neuvěřitelných 122 děl Kaie Teicherta. „Ta díla jsou můstkem ke všemu živoucímu a ke všemu, co stvořil tento svět. Respekt ke všemu organickému a k síle, kterou čerpáme ze země. Ale také respekt k něčemu, co každý z nás zná a co se nazývá podvědomí,“ říká kurátorka výstavy Substantia Nigra Prof. Dr. Dadja Altenburg-Kohl.

Museum Montanelli - Substantia Nigra, autor Daniel Pešta  

V uměleckých dílech nechybějí prvky sexuality jako vzniku všeho živoucího. Pozoruhodné dílo s názvem „Červený háj“ bylo vytvořeno pro Museum Montanelli „na míru“. Tento salonek uprostřed muzea je plný lásky, vášně, naděje a krásna.

Substantia Nigra, titul výstavy, představuje podle slov Dadjy Altenburg-Kohl zhuštěnou temnou hmotu, která s největší pravděpodobností drží ve vesmíru naši galaxii, aby se nerozpadla. Do černé hmoty se také propadá člověk ve chvíli, kdy usíná. „Dovolí našim myšlenkám na okamžik zlámat veškerá tabu a smýt sekvence, které bychom v bdělém stavu nemohli připustit. Symboly takovýchto zážitků jsou v muzeu k vidění a návštěvník výstavy nahlédne do podvědomí umělce Kaie Teicherta, potažmo do podvědomí každého z nás,“ dodává Dadja Altenburg-Kohl.

Výstava byla podpořena Česko-německým fondem budoucnosti.

Výstava SUBSTANTIA NIGRA bude v Museu Montanelli otevřena do 22. června v době: út-pá 14-18 h, so-ne 13-18 h

MUSEUM MONTANELLI (MuMo)

Museum Montanelli (Mumo) je jedním z mála soukromých muzeí výtvarného umění v České republice. Svým interiérem, prezentací a především výstavním programem si MuMo vybudovalo potenciál, díky kterému se stalo centrem současného umění. Program této instituce se rozpíná od prezentace současných českých výtvarníků přes významné světové umělce až po autory zařazované pod pojem art brut.