MORDPARTA II: CHIRURG NA NERVY!

MORDPARTA II: CHIRURG NA NERVY!

MORDPARTA II: CHIRURG NA NERVY!

Krev tekla proudem! V sedmém díle druhé řady Mordparty na Primě diváci viděli vůbec nejvíc zavražděných v historii seriálu – maskéři nešetřili krví. Mordparta tentokrát vyšetřovala brutální vraždu zdravotní sestry a na seznamu měla pět podezřelých. Chirurga, který trpí Parkinsonovou chorobou, dokonale zahrál Robert Jašków.

Robert Jašków je známý tím, že většinou hraje role záporáků, naposledy ho diváci mohli vidět v seriálu Cesty domů, kde hrál mafiánského bosse pana P. V Mordpartě představuje úspěšného chirurga skrývajícího jedno tajemství.
 
„Hraju chirurga, který potřebuje své ruce k tomu, aby mohl dělat své povolání – a s nemocí se svěřovat nikomu moc nechce, protože si je dobře vědom toho, co ho postihlo. Parkinsonova choroba je neschopnost ovládat určitou část svého těla. Nemoc se dá včas rozpoznat, léčit, a případně i zastavit,“ říká Jašków.

Jak se na natáčení scén, kdy se u něj nemoc začne projevovat, připravoval?

„Mám jednoho přítele, který je sochař, a hlavně restaurátor a rukama dělá celý život. Měl jsem možnost ho vidět při práci s materiálem i mimo to ,socháníʻ a tesání, kdy se už u něho začala choroba projevovat znatelně a viditelně. Připravoval jsem se tak, abych to nepřeháněl a bylo to uvěřitelné,“ prozradil Jašków.Natáčelo se v kladenské nemocnici, Robert Jašków byl na sále před kamerou ve svém živlu!

„Mě nejvíc bavilo, že jsem mohl využít svoje znalosti z natáčení na operačních sálech. Se mnou se nemusel nikdo moc zdržovat. Umím na kameru šít, dělat uzel, zacházet s nití, vím, že umělá krev klouže víc než opravdová, jak se odsává,“ vypočítává herec.

Neuvažuje o tom, že by se na čas vzdal herectví a vystudoval medicínu? „Já mám svoji práci a hrozně nerad bych někomu ublížil,“ směje se Jašków.