MOJE KINO LIVE OSLAVÍ NAROZENINY PREMIÉROU FILMU SLUŽEBNÍCI

MOJE KINO LIVE OSLAVÍ NAROZENINY PREMIÉROU FILMU SLUŽEBNÍCI

MOJE KINO LIVE OSLAVÍ NAROZENINY PREMIÉROU FILMU SLUŽEBNÍCI

Online virtuální kinosál Moje kino LIVE, který každý den ve stejný čas promítá film jako náhradu za zavřená kina, slaví 18. března roční výročí od svého spuštění. Narozeninová oslava proběhne ve velkém stylu společně s exkluzivní premiérou filmu Služebníci, jehož plánovaný vstup do kin byl posunut kvůli vládním opatřením. Diváci tak v Moje kino LIVE uvidí poprvé snímek, který se dosud neobjevil v programech kamenných kin. Úvod projekce připraví ředitel kina Aera Jiří Flígl. Po filmu proběhne debata s režisérem filmu Ivanem Ostrochovským, do které se mohou diváci zapojit.

Slovensko-česko-rumunsko-irský film Ivana Ostrochovského Služebníci vypráví silný příběh dvou mladých chlapců, kteří vstupují na začátku 80. let v Bratislavě do kněžského semináře, kde se setkávají s neutěšenými poměry v tehdejší kolaborující katolické církvi. V hlavních rolích studentů se představí Samuel Skyva a Samuel Polakovič ze Slovenska, děkana teologické fakulty ztvárnil slovenský režisér Vladimír Strnisko a v roli estébáka se objeví rumunský herec Vlad Ivanov, známý například z rumunského filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny oceněného Zlatou palmou na MFF v Cannes. Film se natáčel i v České republice, mimo jiné například v klášteře Plasy. Služebníci jsou v pořadí druhým filmem režiséra Ivana Ostrochovského, jenž debutoval v roce 2015 snímkem Koza.

FB událost zde. Vstupenky zde.

Synopse

Píše se rok 1980. Michal a Juraj jsou dva studenti bohoslovecké fakulty v totalitním Československu. Jejich učitelé ze strachu před zrušením kněžského semináře vychovávají bohoslovce do podoby vyhovující komunistické straně. Každý z mladých seminaristů se musí rozhodnout, zda podlehne pokušení a zvolí si snazší cestu kolaborace, nebo si zachová svoji víru a stane se předmětem nátlaku Státní bezpečnosti.

Režie: Ivan Ostrochovský

Scénář: Rebecca Lenkiewicz, Marek Leščák, Ivan Ostrochovský

Kamera: Juraj Chlpík

Zvuk: Tobiáš Potočný

Střih: Jan Daňhel, Martin Malo, Maroš Šlapeta

Kostýmy: Katarína Hollá

Masky: Lukáš Král

Hudba: Miroslav Tóth, Cristian Lolea

Hrají: Samuel Skyva (Juraj), Samuel Polakovič (Michal), Vlad Ivanov (Ivan), Vladimír Strnisko (děkan), Milan Mikulčík (spirituál), Tomáš Turek (prefekt), Vladimír Zboroň (sekretář), Martin Šulík (doktor), Vladimír Obšil (Coufar), Zvonko Lakčević (tajný policista)

O Moje kino LIVE

Spřátelená kina Aero, Bio OKO, Světozor z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna vysílají online na Moje kino LIVE. Diváci si koupí e-vstupenku a spolu s dalšími zhlédnou snímek, který kino nabízí v programu. Na film si musí vyhradit daný čas, sledují ho díky tomu pozorněji a bez pauz, stejně jako v kině. Prostředí kina navodí vedle samotného výběru filmu i úvody dramaturgů, debaty a další přidružené formáty, které mají co nejvíc všem kinofilům připomínat jejich přirozené prostředí. Zásadním prvkem projektu je chat, který je během streamu pro zájemce k dispozici, aby si diváci mohli povídat, sdílet své dojmy a zkrátka být spolu doma v kině.