Módní přehlídka podpořila neslyšící

Módní přehlídka podpořila neslyšící

Módní přehlídka podpořila neslyšící

Módní přehlídka Ostrov tiché krásy podpořila neslyšící

Slovanský ostrov se včera na jeden večer proměnil v Ostrov tiché krásy. Společnost Tichý svět zde od 20 hodin pořádala charitativní módní přehlídku v Malém sále paláce Žofín.

Na přehlídce představilo své originální modely patnáct studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením doc. Liběny Rochové, oděvní designérky, čerstvé držitelky titulů Módní designér roku a Grand designér roku 2015. Ucelená módní kolekce vycházela z tématu klauzurní práce „Japonsko klidná síla.“

 

Vystoupila šansoniérka Renata Drössler, tanečník Tomáš Slavíček a večerem provázel Karel Voříšek. Celý program byl tlumočený do znakového jazyka Marií Horákovou a Zuzanou Procházkovou, včetně hudebních vystoupení. Nezapomenutelný večer zde prožilo více než sto třicet návštěvníků. Výtěžek z prodeje vstupenek podpoří sociální služby pro neslyšící, které jim společnost Tichý svět bezplatně poskytuje již 10 let. Módní přehlídka byla zároveň narozeninovou oslavou této organizace.

O společnosti Tichý svět:

Obecně prospěšná společnost Tichý svět již deset let pomáhá neslyšícím v České republice. Poskytuje jim všestrannou podporu v podobě komplexních služeb, které jim umožňují začlenit se do společnosti. Nabízí online tlumočení do znakového jazyka a přepis mluvené řeči do textu v rámci služby Tichá linka, sociální a právní poradenství a podporu při hledání zaměstnání, včetně programu pro žáky a absolventy škol. Působí v deseti krajích ČR. V roce 2015 zajistila práci 105 neslyšícím. Pořádá semináře a přednášky o světě neslyšících a kurzy znakového jazyka. Zapůjčila stovku tabletů do nemocnic v ČR pro možnost spojení neslyšících s online tlumočníkem či přepisovatelem na Tiché lince. Linku využívají i některé úřady. Tichý svět založil Tichou kavárnu, první pražskou kavárnu s neslyšící obsluhou.