Mlsejte se Zemankou netradičně, budete mile překvapeni

Mlsejte se Zemankou netradičně, budete mile překvapeni

Mlsejte se Zemankou netradičně, budete mile překvapeni

Mlsejte se Zemankou netradičně, budete mile překvapeni

Čočková mouka, datlový olej, čikor nebo dužina z červené řepy a mrkve. To všechno jsou netradiční ingredience, které najdete v sušenkách a krekrech z Biopekárny Zemanka a rozhodně stojí za to je vyzkoušet. Dobroty ze Zemanky s nimi totiž nejen skvěle chutnají, ale díky nim mohou být i bezlepkové, mít větší podíl bílkovin nebo zamezovat zbytečnému plýtvání surovin. Tak vyzkoušejte něco nového, určitě nebudete zklamaní.

DUŽINKY - v hlavní roli dužina z červené řepy a mrkve

Skvělé slané krekry vznikly z cirkulární spolupráce mezi Biopekárnou Zemanka a značkou UGO, protože právě dužina z výroby jejich ovocných šťáv se k výrobě Dužinek využívá. Krekry překvapí svou příjemnou chutí, jsou báječné s jakýmkoliv dipem a díky obsahu dužiny mají dost vlákniny. Jsou vyrobeny z bio hladké a celozrnné pšeničné mouky, dužiny z červené řepy a mrkve (cca 15 %), bio sezamového semínka, mořské jedlé soli, bio sojové omáčky, neobsahují vejce ani palmový tuk a vhodné jsou i pro vegany. Cena 100g balíčku je 52 korun.

DATLOVÉ BIO SUŠENKY S CITRONOVÝM OLEJEM - exotický závan z pohádek tisíce a jedné noci

Skvělá kombinace datlového sirupu a citronového oleje jim propůjčuje sladkou a zároveň svěží chuť. Jejich základ tvoří bio pšeničná hladká mouka, slazeny jsou pouze bio sirupy z datlí a rýže a ochuceny bio citronovým olejem a špetkou bio mleté skořice. Neobsahují vejce, bílý cukr, palmový tuk ani kypřící látky a jsou vhodné pro vegany. Cena 100g balíčku je 48 korun.

BEZLEPKOVÉ ČIROKOVÉ BIO KOKOSOVÉ SUŠENKY - kouzelná bezlepková obilovina

Čirok obecný patří mezi obiloviny a říká se mu „pšenice celiaků“, protože neobsahuje lepek. Co ale naopak obsahuje je rostlinná bílkovina, vláknina a řada minerálních látek jako železo, draslík, hořčík nebo zinek a také vitaminy, především ze skupiny B. Je tedy více než jasné, že dát šanci těmhle sušenkám s jemnou kokosovou příchutí se rozhodně vyplatí. K jejich výrobě se používá bio čiroková a kukuřičná mouka, bio třtinový cukr, bio vejce, bio strouhaný kokos, bio slunečnicový olej a bio kukuřičný škrob. Neobsahují žádný bílý cukr, palmový olej, kypřící látky a samozřejmě lepek, takže jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu. Cena 100g balíčku je 58 korun.

BEZLEPKOVÉ ČOČKOVÉ BIO HRUDKY S KOKOSEM A ČOKOLÁDOU - oblíbené sušenky v novém kabátě plném bílkovin a vlákniny

Červená čočka má velmi nízký glykemický index. Mouka z ní obsahuje důležité minerály jako zinek, draslík, vápník, selen, hořčík, mangan a i větší množství železa. Bohatá je i na vlákninu a vitaminy skupiny B. Tradiční sušenky tak díky ní dostávají zcela nový rozměr. Upečeny jsou z bio mouky z červené čočky, bio třtinového cukru, bio vajec, bio strouhaného kokosu, bio hořké čokolády, bio kakaového prášku a bio vanilkového aroma. Neobsahují žádné kypřící přísady, palmový olej ani bílý cukr a jsou samozřejmě bez lepku. Cena 100g balíčku je 59 korun.