Mladičká zpěvačka Johanka Kopačková má za sebou velmi náročné období

Mladičká zpěvačka Johanka Kopačková má za sebou velmi náročné období

Mladičká zpěvačka Johanka Kopačková má za sebou velmi náročné období

Mladičká zpěvačka Johanka Kopačková má za sebou velmi náročné období. Před časem přišla o milovanou maminku a zůstala se svým tatínkem sama. Smutek se snažila zahnat nejen studiem, ale každou volnou chvíli trávila v nahrávacím studiu. Právě tam totiž vznikalo její debutové album, které věnovala své milované mamince.

Začala na něm dělat v době, když ještě měla oba rodiče. Pak došlo k velké tragédii a o svou milovanou maminku přišla. I proto její nové album vychází až nyní. „Jsem hrdá na to, že mi vyjde CD. Vložila jsem do natáčení alba veškerý svůj volný čas a energii. Bylo na něm strašně moc práce, nejen mé, ale i lidí, kteří se na něm podíleli. Mamince by se líbilo,“ říká dojatá Johanka, která bude debutovat s písněmi Jiřího Suchého.
 

 
Má k tomu své vysvětlení. „Už jako malá jsem chodila do Semaforu a moc se mi líbily písničky, které se v něm zpívaly. Mám doma snad všechny semaforské písničky. A tak vznikl nápad, že bych chtěla natočit CD s písničkami pana Suchého,“ popisuje mladičká zpěvačka, která byla Jiřího Suchého poprosit osobně.

A prý nebylo vůbec jednoduché Suchého přesvědčit, aby jí dal své svolení. „Poprosit pana Suchého, zda by souhlasil s nápadem, že bych nazpívala jeho písničky, jsem byla za doprovodu taťky a pana Svobody, což je ředitel divadla Semafor. Ze začátku byl poněkud skeptický, ale nakonec souhlasil. A já jsem byla samozřejmě šťastná, protože když vám taková legenda, jako je pan Suchý, důvěřuje a souhlasí, abyste nazpívali jeho písničky, je to zkrátka úžasný pocit,“ říká Johanka, které Jiří Suchý nepůjčil jenom písničky, ale rovnou celé divadlo.
 
Již 5. května večer se totiž v divadle SEMAFOR uskuteční slavnostní křest její prvotiny spojený s koncertem, který byl nazván Dveře dokořan pro Johanku Kopačkovou. A nevystoupí jenom Johanka, ale i sám Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou, Michal Malátný, Felix Slováček jr., Patrola Šlapeto, Michal Stejskal, Ajrin Zlámalová, Lucie Černíková nebo Zuzana Maxa.

Cítím strašnou zodpovědnost, protože jsem puntičkářka. Chci, aby bylo všechno dokonalé. I ty nejmenší detaily. Takže jsem trošku nervózní. Nechci zklamat kolegy, kteří mi důvěřují, ani diváky, kteří si koupí lístky, které jsou již v prodeji,“ říká Johanka, která v SEMAFORU nevystoupí poprvé.

Hraji v divadle Semafor v několika hrách. Moje poslední premiéra v Semaforu byla hra: Skleněné prkno. A s Dětskou Operou Praha hostuji v Národním divadle, Stavovském divadle a na Nové Scéně Národního divadla,“ uzavřela Johanka.