Mládě tapíra jihoamerického se jmenuje Toby

Mládě tapíra jihoamerického se jmenuje Toby

Mládě tapíra jihoamerického se jmenuje Toby

Malý tapír, který se narodil v pražské zoo 19. května 2015, dostal jméno Toby. Roztomilé pruhované mládě se těší velké pozornosti návštěvníků. Zatím sice sleduje svou matku, ale je stále odvážnější a vydává se na průzkumy rozlehlého výběhu.

 

Zbarvení mláděte tapíra jihoamerického se liší od jednobarevně hnědočerných rodičů. Má řadu podélných pruhů, které slouží jako skvělé maskování v pralese a mládě ho bude nosit asi pět měsíců. Po celé léto tak mají návštěvníci Zoo Praha možnosti tapíra „v pyžamu“ vidět v jeho výběhu u Rezervace Bororo.

 

Křtiny mláděte, které proběhly včera v zoo, byly součástí celodenní slavnosti nazvané Pruhovaný den. Zoo tak navázala na Pyžamový den, při kterém byl narozený tapír v zoo uvítán návštěvníky v pruhovaných pyžamech, připomínajících zbarvení mláděte. Na křtiny dorazily do zoo stovky návštěvníků opět v pruhovaném – tentokrát ovšem v pruhovaných tričkách.

Jméno malého samečka tapíra vyhlásili kmotři Jitka Smutná, Miroslav Etzler a Ondřej Synek jednohlasně a vzápětí Tobymu popřáli šťastný a dlouhý život.

Foto 3: Kmotry malého tapíra Tobyho se stali herci Jitka Smutná a Miroslav Etzer a veslař Ondřej Synek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Foto 2: Pruhovaný den v zoo, jehož součástí byly křtiny tapíra, se setkal s velkým zájmem návštěvníků. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Foto 1: Sameček tapíra jihoamerického narozený 19. května 2015 dostal jméno Toby. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha