MLÁĎATA NA SNĚHU I VE STÁJÍCH

MLÁĎATA NA SNĚHU I VE STÁJÍCH

MLÁĎATA NA SNĚHU I VE STÁJÍCH

Přes mrazivé počasí vítá Zoo Praha na svět nové přírůstky. Od počátku roku se narodilo a vylíhlo již 24 mláďat deseti druhům zvířat. Patří k nim především kopytníci.

Zoo Praha se rozrůstá i v zimním období. Na svět přišla zvířata uvnitř svých zateplených obydlí i ve venkovním mrazu. Některá z nich dokonce přímo před zraky návštěvníků, jako například sameček lamy guanako, který se narodil na Tři krále ve výběhu. Necelé dva týdny poté se ve stejné skupině lam narodila i malá samička, a tak si nyní mohou obě mláďata užívat zasněženého výběhu společně. Lamy guanako jsou původem z horských oblastí jižní Ameriky, mrazům jsou dobře přizpůsobené hustou srstí, a tak je návštěvníci mohou vidět venku každý den.

Dalším letos narozeným mládětem z řad kopytníků je i voduška abok. Sameček Holly se narodil 18. ledna matce Luise a otci Dexterovi. Jedná se celkem o 26. mládě tohoto afrického sudokopytníka narozené v pražské zoo. Vodušky abok ve volné přírodě obývají vlhké savany a mokřady jižního Súdánu a Etiopie, a tak, narozdíl od lam guanako, novorozený sameček Holly přebývá zatím v teple zázemí.

Sameček Holly, mládě vodušky abok. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Dvě nová mláďata ve skupině lam guanako. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Mláďata lam guanako ve výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.