MLADÁ POUTNICE VYRAZILA PĚŠKY Z RODNÉHO HAVÍŘOVA DO ISTANBULU

MLADÁ POUTNICE VYRAZILA PĚŠKY Z RODNÉHO HAVÍŘOVA DO ISTANBULU

MLADÁ POUTNICE VYRAZILA PĚŠKY Z RODNÉHO HAVÍŘOVA DO ISTANBULU

MLADÁ POUTNICE VYRAZILA PĚŠKY Z RODNÉHO HAVÍŘOVA DO ISTANBULU. O SVÉ CESTĚ NAPSALA KNIHU, KTEROU POKŘTÍ V PRAŽSKÉM KINĚ BIO OKO. 

Nicolette Havlová vyrazila pěšky z Havířova do Istanbulu. Zážitky z cesty sepsala do knihy s názvem Pouť k branám Orientu, jejíž křest proběhne 21.3. v pražském kině Bio Oko. Mezi hosty vystoupí například cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura, stopař Slávek Král nebo horolezkyně Klára Kolouchová. 


V rámci cyklu cestovatelských přednášek Diáky, které každý měsíc hostí pražské Bio Oko, proběhne 21.3. 2023 od 18:00 křest knihy Pouť k branám Orientu. Na akci vystoupí:

 autorka knihy Pouť k branám Orientu – Nicolette Havlová 
 divadelníci Pavel Pláteník (Ondřej Cihlář) a Karel Krautgartner (Petr Prokop) z Vosto5 
 dobrodruh a vášnivý stopař Slávek Král 
 koordinátor pomoci krajanům v rumunském Banátu pro Člověka v tísni Ivo “Fík” Dokoupil 
 první Češka, která zdolala tři nejvyšší hory světa Klára Kolouchová 
 spisovatel, cestovatel a poutník Ladislav Zibura


O knize 
Začínající poutnice se vydává přes dva tisíce kilometrů po svých z rodného Havířova vstříc daleké Asii. Jít si za svým snem může znít jako klišé – pokud to nevezmete doslova. Jednadvacetiletá Nicolette Havlová vyráží z domova jen s šesti kily na zádech a na vlastní pěst i nohy míří do tureckého Istanbulu. Pěší pouti dodává přesah uspořádáním dobročinné sbírky pro českou komunitu v rumunském Banátu, který se stává klíčovým milníkem cesty. Prožívá samotu v nekonečných horách, potýká se s útoky pasteveckých psů, překonává mnohé zdravotní potíže, zjišťuje, jak se (ne)nechat provdat na rumunsko-srbských hranicích a poslední stovky kilometrů absolvuje s potulným štěnětem. Jaké životní situace mladou cestovatelku vyslaly za tímto nelehkým dobrodružstvím? I o tom pojednává její knižní prvotina, jež popisuje sto čtyři dny dlouhé putování, kdy se člověk přiblíží nejen divoké přírodě, ale najde také cestu k vlastnímu srdci. Knihu vydalo nakladatelství nihy Dobrovský. 

O autorce 
Havířovská rodačka je začátečnicí v dálkových trecích a cestování nalehko s ultralight výbavou. Navštívila bezmála 40 zemí světa na všech obydlených kontinentech. Nejraději poznává svět stopem a po svých, se spaním pod hvězdnou oblohou či u místních. Má zkušenosti s průvodcováním v horách, ale také s životem ve vlastnoručně přestavěné dodávce. Několik let strávila v zahraničí, konkrétně v Anglii a Austrálii, kde vystudovala obor marketing.


O Diácích 
Diáky jsou pravidelný cyklus cestovatelských přednášek v Biu Oko. Přináší životní příběhy poutníků, nomádů, couchsurferů, které spojuje anti-turistický přístup k cestování. Charismatičtí cestovatelé objevují svět novými způsoby. Jejich kroky vedou do neobvyklých míst, kreativních komunit a subkultur. O svých cestách píší knihy, točí filmy, besedují. Snaží se inspirovat druhé. 

 VSTUPENKY: https://bit.ly/Nicolette_krest_Diaky 
 FB Událost: https://www.facebook.com/events/1557398328111925 
 FB autorky: https://www.facebook.com/nicolettehavlova.prednasky 
 Instagram autorky: https://www.instagram.com/nicolette.havlova/