Mladá fronta vydává novinku Marty Davouze s názvem Celej Franz!.

Mladá fronta vydává novinku Marty Davouze s názvem Celej Franz!.

Mladá fronta vydává novinku Marty Davouze s názvem Celej Franz!.

Vydavatelství Mladá fronta vydává další knihu kmenové autorky Marty Davouze

Přesně po roce vychází ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy další kniha úspěšné spisovatelky Marty Davouze s názvem Celej Franz!. Autorka nyní vypráví o dramatických zvratech provázejících celé 20. století, a to na pozadí složitého osudu překladatelky Věry Saudkové (1921-2015).

Aktuální knižní titul tak tentokrát nenavazuje na u čtenářů žádané autobiografické romány Loď v Bretani (2016), Vypadni z mýho života! (2015), Zrcadlení (2014) a na Dům v Bretani (2013), ale nabízí strhující biografii neteře Franze Kafky, která byla rovněž manželkou a inspirátorkou slavného překladatele Shakespearova díla E. A. Saudka. Matka pěti dětí Věra Saudková byla sama talentovaná překladatelka a opora mnoha lidí, kteří se ocitli v nouzi. Kniha bude slavnostně uvedena za účasti autorky, jejíž návštěva Prahy proběhne v říjnu 2017. Více informací o knize naleznete zde: https://www.kniha.cz/celej-franz/

Anotace

Věra Saudková žila bezmála sto let a její složitý a velice těžký osud se v nejednom ohledu podobal osudu naší země ve dvacátém století. Kdykoli svitla naděje na lepší časy, přišlo něco, co onu naději zmařilo. Nebyly to však jen pohnuté okolnosti politického vývoje, s nimiž se tato citlivá žena musela vyrovnávat. Kafkovým nejhorším vizím bohužel odpovídaly i tragické události a bolestné ztráty členů její rodiny. Třikrát měla reálnou možnost emigrovat, opustit Prahu, která jí přinesla víc strastí než radostí, ale nikdy to neudělala. Pouto, které ji vázalo k místu předků, bylo silnější než touha po svobodě.

 

249 Kč | pevná s přebalem matná| 192 stran | rozměry 130 x 200

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s jednasedmdesátiletou tradicí. Vydavatelství Mladá fronta své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém rozvoji. Vlajkovou lodí vydavatelství Mladá fronta je týdeník Euro a portál Euro.cz. Vydavatelství Mladá fronta provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších devatenáct specializovaných online titulů. Od roku 2010, kdy byla založena divize Medical Services, vydavatelství nabízí kvalitní komplexní servis ve zdravotnictví. Projekty divize se realizují za oboustranné spolupráce s tradičními a významnými zdravotnickými tituly z portfolia vydavatelství Mladá fronta. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů. Divize Klientské tituly nabízí komplexní výrobu klientských časopisů.