Místo zločinu se stěhuje z Plzně do střižny

Místo zločinu se stěhuje z Plzně do střižny

Místo zločinu se stěhuje z Plzně do střižny

Režisér Hřebejk se rozloučil se západem Čech. Nový kriminální seriál Místo zločinu Plzeň se stěhuje do střižny.

Nový šestidílný kriminální seriál Jana Hřebejka založený na námětu a scénáři Martina Bezoušky, Místo zločinu Plzeň, byl dotočen. Tým vyšetřovatelů v čele s Martinem Stránským, Janem Zadražilem a Lukášem Vaculíkem v něm bude pátrat mimo jiné po sériovém vrahovi, zmizelých studentkách či vyšetřovat vraždu zámožného podnikatele.

„Česká detektivní tradice je mi blízká v určité lidskosti a také humoru. Kriminálka je zábavný žánr, který ale nesmí postrádat tajemství nebo napětí. Hlavně jsem se snažil, aby se na ty příběhy dalo koukat opakovaně, a divák, kterého zaujaly napoprvé třeba příběhem, si v nich mohl najít něco i napodruhé. Aby se k nim chtěl ještě někdy vrátit,“ říká o Místě zločinu Plzeň režisér Jan Hřebejk. „Každý ten případ je odlišný, jednou je vrahem sadista, jindy se objeví stíny dávné minulosti, nebo se nacházejí další a další podezřelí. Máme tam městské i vesnické případy a všechna roční období. Chtěl jsem, aby to bylo pestré a proměnlivé,“ doplňuje Hřebejk.

Kromě Martina Stránského, Jana Zadražila a Lukáše Vaculíka se diváci mohou těšit také na vyšetřovatele v podání Vladimíra Kratiny, Bereniky Kohoutové a Vladimíra Polívky. Role soudní lékařky se pak zhostila Bára Kodetová, kromě ní se pak v seriálu objeví i Jitka Čvančarová.

„Místo zločinu Plzeň je profesionálně natočený kriminální seriál založený na regionu, v němž se odehrává. Kriminalisté, vrazi i oběti jsou z jednoho prostředí, z Plzeňska. Naší ambicí bylo využít krásy a atmosféry regionu, vtisknout mu svéráz tamní krajiny a prostředí,“ shrnuje kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Místo zločinu Plzeň vzniká.

Kriminálka Plzeň // režie: Jan Hřebejk // scénář: Martin Bezouška // námět: Martin Bezouška, Martin Froyda // Kamera: Asen Šopov // Střih: Boris Machytka // Zvuk: Pavel Kovařík // Architekt: Barbora Erhiholdová // Dramaturgie: David Musil, Vladimír Kavčiak // Vedoucí produkce: Daniel Rouha // Kreativní producent ČT: Jan Štern // Výkonný producent: Ilona Jirásková, Martin Froyda // Producent: Arthur Krensky Films: Martin Froyda // Hrají: Martin Stránský, Jan Zadražil, Lukáš Vaculík, Vladimír Kratina, Berenika Kohoutová, Vladimír Polívka, Bára Kodetová, Jitka Čvančarová