MISS ČR 1999 Helena Houdová, neurolog Tomáš Radil a bloggerka Do Thu Trang se představí v Show Jana

MISS ČR 1999 Helena Houdová, neurolog Tomáš Radil a bloggerka Do Thu Trang se představí v Show Jana

MISS ČR 1999 Helena Houdová, neurolog Tomáš Radil a bloggerka Do Thu Trang se představí v Show Jana

MISS ČR 1999 Helena Houdová, neurolog Tomáš Radil a bloggerka Do Thu Trang se představí v Show Jana Krause.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. června ve 21.35 na Primě.

Helena Houdová – MISS České republiky 1999 přijela po delší době na návštěvu do Česka. Helena má tři děti – chlapce Dariena a Daveeda Jakuba a holčičku Deiu. Před nedávnem se rozvedla s manželem Omarem Amanatou. Cestuje po světě, stala se propagátorkou raw stravy a tzv. učitelem zdraví (health educator). V Česku navštívila pražský Raw Food Festival.

 

Tomáš Radil – neurolog, profesor psychofyziologie, který se jako vědecký pracovník Akademie věd ČR věnuje tématu nenávisti ve společnosti. „Problém je, když nenávist ve společnosti začne někdo manipulovat a řídit, to se pak mění ve zlo,“ říká. Je autorem knihy „Ve čtrnácti sám v Osvětimi“, kde popsal svůj životní příběh, svůj boj o život – to, co musel překonat, co viděl, co cítil, když se ve třinácti a půl letech ocitl sám, bez rodiny v koncentračním táboře. V Osvětimi žil až do konce druhé světové války.

 

Do Thu Trang – bloggerka, která se stala čerstvou držitelkou Novinářské křepelky, která se uděluje novinářům do 33 let. Do Thu Trang (26) se narodila ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Vystudovala marketing a PR a česko-německá studia na Karlově univerzitě, pracuje jako happiness manažer. Na svém blogu probírá mj. to, jak se část generace mladých Vietnamců začíná pomalu podobat ostatním Evropanům. „Studují, cestují, budují kariéru. Jejich rodiče zatím vedou krámky, kde koupíte housky i před půlnocí, a čekají, kdy se jim dřina vrátí na dětech.“ Nejen o tajemném rodinném světě v místnostech za večerkami píše Do Thu Trang na svém blogu Asijatka.cz, ale všímá si i třeba rozdílů mezi českou a vietnamskou mentalitou, každodenních, často nenápadných střetů mezi vietnamskou komunitou a starousedlíky.