Michal Prokop oslavil sedmdesátku!

Michal Prokop oslavil sedmdesátku!

Michal Prokop oslavil sedmdesátku!

Amfiteátr v Lokti byl svědkem velké oslavy narozenin Michala Prokopa: Festival Krásný ztráty – Live 70 svedl na jedno pódium legendy českého rocku s nejmladšími představiteli české populární hudby


V pátek odpoledne se otevřely brány přírodního amfiteátru v Lokti nad Ohří, aby se zde sešli všichni fanoušci a muzikanti, kteří chtěli poblahopřát zpěvákovi Michalu Prokopovi k jeho letošním sedmdesátinám. Festival Krásný ztráty – Live 70 svedl na jedno pódium legendy českého rocku s nejmladšími představiteli české populární hudby a oslavenec si připravil jedno mimořádné překvapení.

V pátek 12. srpna zahrály české legendy 70. – 80. let. Kromě Michala Prokopa v triu s Lubošem Andrštem a Janem Hrubým mimo jiné zahrál také Karel Kahovec, Vladimír Mišík nebo brněnská kapela Progres 2 se dvěma frontmany Pavlem Váněm a Romanem Dragounem, který představil i svoji současnou kapelu T4, s dalšími slavnými rockery Vladimírem Gumou Kulhánkem a Stanislavem Kubešem. O sobotní program se z větší části postarali mladší hudebníci. Například Druhá tráva Roberta Křesťana, fenomenální kytaristka Electric Lady, zpěvák Vojta Dyk nebo kapely Jananas, Zrní a Tata Bojs.

Vyvrcholením festivalu bylo vystoupení samotného oslavence s jeho kapelou Framus Five a Karlovarským symfonickým orchestrem. Na programu kromě řady největších hitů Michala Prokopa byla i rozsáhlá skladba Město ER na text básníka Josefa Kainara, která zazněla naživo vůbec poprvé. Vinylová reedice alba z roku 1972, jemuž skladba dala jméno, bude na koncertě pokřtěna a premiérově prodávána za sníženou cenu.

„Jsem celý bez sebe z toho, že jsme to dohráli, a nejsem teď schopen nic hodnotit,“ řekl bezprostředně po odchodu z pódia Právu a Novinkám.cz Michal Prokop. „Osobně jsem ale měl krásný pocit. Tím spíš, když jsme museli den před vystoupením povolat karlovarského bubeníka Jiřího Černého, jenž zaskočil za Pavla Razíma, kterému se cestou z dovolené porouchalo auto. Prismatem této skutečnosti byl koncert úžasný.“, prozradil oslavenec novinkám.cz

Oslavenci samozřejmě popřála i rodina, která na pódium dorazila s obrovským dortem.