Michal Hrůza natočil písničku k filmu Pohádky pro Emu

Michal Hrůza natočil písničku k filmu Pohádky pro Emu

Michal Hrůza natočil písničku k filmu Pohádky pro Emu

Michal Hrůza natočil písničku k filmu Pohádky pro Emu

Romantická láskyplná komedie Pohádky pro Emu v hlavních rolích s Aňou Geislerovou a Ondřejem Vetchým vstupuje do závěrečné fáze postprodukce. Premiéra filmu je naplánována na 3. listopadu, ale již je hotova ústřední písnička k filmu a nový videoklip.

Písnička s názvem Pro Emu pochází z autorské dílny Michala Hrůzy, který napsal hudbu i text a pochopitelně je také interpretem.

„Byl jsem poctěn, když jsem byl požádán, abych vytvořil písničku pro filmu Pohádky pro Emu. Měl jsem možnost již film na pracovní projekci vidět a moc se mi líbil a nebojím se dokonce říct, že ho považuji za jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Je to velmi emotivní příběh a navíc na aktuální téma – mnoho lidí se v dnešní době rozhoduje, zda volit kariéru a profesní život nebo naopak rodinu, děti,“ říká Michal Hrůza.

Režisér a autor scénáře Rudolf Havlík si pro svůj druhý celovečerní snímek Pohádky pro Emu zvolil téma hledání lásky a štěstí i za cenu, že se musíte vzdát svého pohodlí a podstoupit nečekané dobrodružství. A možná právě situace, která se zdá být na počátku naprosto neřešitelná, vás nakonec může k tomu opravdu pohádkovému štěstí dovést.

Petr Miller žije a pracuje již řadu let v Londýně. Zaběhaný rytmus jeho života jednoho dne přeruší zpráva z Prahy, kterou považuje za omyl nebo špatný vtip. Je otcem osmileté Emy a po nehodě její matky také její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu. Petrovi převrátí nutnost soužití s dcerou, o jejíž existenci dosud neměl ani tušení, život doslova vzhůru nohama. Musí také přesvědčit sociálku, že roli rodiče zvládne. A proto je nutné najít pro Emu matku! Petr už dávno přestal věřit na lásku…Ale zázraky se občas dějí.

Kromě Ondřeje Vetchého a Ani Geislerové uvidíme v titulní dětské roli Emu Švábenskou, dále Vilmu Cibulkovou, Annu Polívkovou, Marka Taclíka, Jiřího Dvořáka, Oldřicha Vlacha, Janu Bernáškovou, Petra Čtvrtníčka a další..

Film Pohádky pro Emu vzniká v produkci společnosti Fénix Film, do kin uvede Falcon 3.11. 2016. Ve stejný den bude mít film premiéru i na Slovensku, kde ho do kin uvede Continental film.

 

Klip k písničce Pro Emu

Hudba, text a zpěv: Michal Hrůza
Hraje: Kapela Hrůzy
Aleš Zenkl
Karel Heřman
Stanislav Matoušek
Emil Kopta
Hudebni produkce: Aleš Zenkl, Michal Hrůza
Mix a mastering: Jiří Janouch
Vydavatel: Universal Music
ISRC: CZ-UM7-16-00253
(P) 2016 Universal Music

V hlavních filmových rolích:
Aňa Geislerová
Ondřej Vetchý
Ema Švábenská a další..
Scénář a režie: Rudolf Havlík
Kamera: Václa Tlapák
Střih: Boris Machytka a Rudolf Havlík
Producent filmu: Fénix Film