MICHAL HORÁČEK POKŘTIL NOVÉ ABUM RICHARDA MÜLLERA

MICHAL HORÁČEK POKŘTIL NOVÉ ABUM RICHARDA MÜLLERA

MICHAL HORÁČEK POKŘTIL NOVÉ ABUM RICHARDA MÜLLERA

MICHAL HORÁČEK POKŘTIL NOVÉ ABUM RICHARDA MÜLLERA. POPŘÁT MU K NĚMU PŘIŠLI I KLÁRA VYTISKOVÁ, LUCIE ŠORALOVÁ, ONDŘEJ SOUKUP A DAN BÁRTA.

Jen týden po vydání bylo včera v komorní atmosféře Sasazu lounge pokřteno nové album Richarda Müllera „55”.

V duchu starých tradic pokropil novinku čistou vodou Müllerův dlouholetý přítel, spolupracovník a textař Michal Horáček. „Bývám poměrně často žádán, abych někomu pokřtil desku. Málokdy je mi ale stejně blízká daná deska i její autor. Richard Müller je tou vzácnou výjimkou, která splňuje obojí,“ řekl Michal Horáček, který s Richardem Müllerem a slovenským zpěvákem Michalem Pavlíčkem vloni vydal platinou ověnčenou desku „Sociální síň“.

 

Müllerova novinka „55”, kterou si nadělil k narozeninám, je po deskách „33" a „44” už jeho třetí jubilejní nahrávkou. Patnáct nových skladeb vzešlo ze spolupráce Richard Müllera s Ondřejem Gregorem Brzobohatým, který je nejen producentem, ale i výhradním autorem hudby celé desky a s Petrem Uličným, se kterým novinku otexoval. Ten také novou desku označil za „Sgt.Peppera v Müllerově kariéře”.

„Tahle deska je mimořádně osobní, všechny písničky se mě nějakým způsobem týkají. Jsem s výsledkem opravdu mimořádně spokojený,” netají se nadšením z novinky Richard Müller, který si ale užíval již její vznik. „S Ondřejem Brzobohatým jsem spolupracoval poprvé a byla to opravdu fantastická jízda. Tohle album provázela jakási magičnost, vznikalo v neuvěřitelné pohodě.”

 

Ačkoliv Ondřeje Brzobohatého zdržely pracovní závazky na Slovensku a nemohl se tak křtu zúčastnit, o slavné hudebníky na křtu nouze nebyla. Popřát Müllerově novince přišel Ondřej Soukup, Lucie Šoralová, hudebnice a moderátorka večera Klára Vytisková nebo Dan Bárta, který bude hostem nadcházejícího pražského koncertu Richarda Müllera. Ten se odehraje 16. října v Divadle Hybernia, kde symbolicky zahájí českou část koncertní šňůry „To najlepšie tour”. Turné, které od poloviny října do poloviny prosince zasáhne třináct českých a moravských měst, nabídne zpěvákovy největší hity v kouzelných šansonových úpravách doplněné o dvě skladby z nového alba - o titulní píseň 55 a pilotní singl Julia Roberts. „Tak jako každý normální muž i já jsem do ní zamilovaný. Je to krásná žena a především vynikající herečka,” vyznává se zpěvák z celoživotní platonické lásky ke slavné americké herečce.

 

Richard Müller „To najlepšie tour 2016"

 

14. 10. Ostrava - Dům kultury
16. 10. Praha - Hybernia
1. 11. Karlovy Vary - Hotel Thermal
3. 11. Plzeň - Měšťanská Beseda
5. 11. České Budějovice - DK Metropol
7. 11. Ústí nad Labem - Severočeské divadlo
11. 11. Pardubice - Východočeské divadlo
12. 11. Náchod - Divadlo Dr.J.Čížka
13. 11. Liberec - Dům kultury
14. 11. Hradec Králové - KC Aldis
15. 11. Přerov - Klub Teplo
6. 12. Brno - Janáčkovo divadlo