Meky Žbirka má nový videoklip. Natáčel v legendárním SEMAFORU!

Meky Žbirka má nový videoklip. Natáčel v legendárním SEMAFORU!

Meky Žbirka má nový videoklip. Natáčel v legendárním SEMAFORU!

Čerstvý držitel Ceny Anděl Miro Žbirka v novém klipu připomíná Formanův Konkurs i legendární Semafor
Nový singl Mira Žbirky Každý chce byť naj z oceněného Double Alba ve videoklipu připomíná dobu slavného Semaforu a kultovní film Miloše Formana Konkurs, který měl premiéru před 55 lety. Stejně jako film, tak i klip se v režii Davida Žbirky natáčel v prostorách divadla a podobně jako ve filmu, i v klipu se objeví nejznámější osobnost této scény pan Jiří Suchý.
„Jsem velmi rád, že se takto neplánovaně v klipu spojil film, který mám rád, s divadlem, jenž v historii československé hudby tolik znamenalo.  Tehdy se hudebně nadaní jedinci hledali pomocí konkurzu, dnes k tomu máme talentové soutěže. Jen jedno se nezměnilo - každý chce dokázat, že je ten NEJ. Potěšilo mě, že se David rozhodl klip takto zpracovat, a také že jsem v něm nemusel hrát hlavní roli,“ říká Miro Žbirka s úsměvem. „To, že si pan Suchý našel čas, přijal úlohu v našem klipu a umožnil nám natáčet přímo u něj v divadle, je pro mne velká čest.“   Kromě šéfa Divadla Semafor, letos slavícího šedesát let existence, v klipu účinkují muzikant Honza Horáček, herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková a syn bubeníka skupiny Olympic, youtuber a hudebník Milan Peroutka. Hlavní dívčí role zastaly mladé herečky Ester Grohová a Františka Brzobohatá.
Podobně jako Double Album má nové video i anglickou verzi s názvem Nothing Ever Rhymes jehož text napsal legendární anglický textař a básník Pete Brown (http://www.youtube.com/watch?v=KBjHbQr8gjM).
Vstupenky na tři velké koncerty Mira Žbirky s podtitulem 40 let na scéně jsou již v prodeji. Spolu s uznávanými anglickými a americkými hudebníky během nich Miro Žbirka naživo představí poslední studiové Double Album a s dalšími exkluzivními domácími i zahraničními hosty zahraje největší hity vlastní čtyřicetileté sólové hudební kariéry.
Zde je pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=Yh6xBbtRP2M
26. 10. 2019                 Londýn, 229 Venue, vstupenky zde: https://bit.ly/2TDEAfW
3. 12. 2019                    Praha, O2 arena, vstupenky zde: https://bit.ly/2Rswv92
5. 12. 2019                    Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu, vstupenky zde: https://bit.ly/2Qb6uuQ
Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky www.facebook.com/MiroZbirka