Matěj Ruppert prozradil ve Varech svůj tajný sen

Matěj Ruppert prozradil ve Varech svůj tajný sen

Matěj Ruppert prozradil ve Varech svůj tajný sen

Karlovy Vary praskají touto dobou ve švech! Sjely se sem české celebrity a mezi nimi nemohl chybět ani zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert. Dorazil sám s manželkou, děti nechali u babičky, aby si mohli užít začátek prázdnin. Během jedné akce prozradil své velké plány - chce natočit film!

Matěj Ruppert jako každoročně vyrazil na karlovarský filmový festival, tentokrát aby vystoupil společně se zpěvákem Vladimirem 518 na zahajovací párty klubu Kaiser 54. Druhý den pak usedl s kamarádem spisovatelem Michalem Vieweghem před publikum v Mall.cz Parku během akce Čtení tě mění. „S Michalem nás spojují věci, které normální lidi nevědí. Mám chatu u Sázavy, místo, které Michal ve svých knížkách popisuje, protože tam odsud pochází,“ vysvětluje na začátek Matěj Ruppert.

„Existuje spousta knih, které mi změnily život, ale je zásadní, v jakém časovém období tu knihu potkáte. Ještě před pubertou to byla kniha Báječná léta pod psa, neboť jsem se tak trochu ztotožňoval s hlavním hrdinou. Když mi zase bylo třicet let, tak rozhodně kniha My děti ze stanice ZOO. To mě dostalo, takovouto emoci jsem při čtení knihy nezažil,“ odpověděl Ruppert na otázku, která kniha ho v životě nejvíce ovlivnila.

Během akce také promluvil o knihách pro děti a zároveň také trochu zabrousil k dnešní výchově dětí, a to i vzhledem k tomu, že má vystudovanou střední pedagogickou školu. „My na děti neaplikujeme žádná schémata, necháváme je, aby si vybírali sami, co chtějí. Máme určitá pravidla, ale jinak je víceméně necháváme ladem. Pro nás je nejdůležitější, aby byla v rodině dobrá nálada, a pak jde vždycky vše," dodal.

Vzhledem k faktu, že se zrovna nachází na filmovém festivalu, rozhodl se prozradit své velké plány. Rád by totiž natočil životopisný film o svém oblíbeném režisérovi, jehož jméno zatím nechtěl prozradit. Bohužel však neumí psát ani knížky a ani scénáře, tak úplně neví, jak to dopadne. S vtipem sobě vlastním však dodal, že kdyby mu náhodou tento nápad někdo ukradl a dobře film natočil, tak se s ním nebude hádat o autorská práva.