Masopust v zoo a víkend plný zábavy

Masopust v zoo a víkend plný zábavy

Masopust v zoo a víkend plný zábavy

Masopust v zoo a víkend plný zábavy

Také na tento víkend si pražská zoo připravila bohatý program. Na návštěvníky čekají staročeské hody i průvod masek v rámci oslav pravého českého masopustu, akce Hosté z dalekého severu nabídne za doprovodu zkušeného ornitologa procházku za ptáky zimujícími podél Vltavy a v areálu zoo proběhne řada speciálních komentovaných krmení a setkání. Příjemnou atmosféru zoo a pestrý program je možné si v rámci prodloužené otevírací doby užít až do 17:00.

 

Zejména neděle 14. února bude pro návštěvníky Zoo Praha poutavým dnem s pestrým programem plným masopustních tanců a písní, průvodem masek, staročeských jinochů a selek a výborných českých specialit, jako jsou jelita, jitrnice, polévka prdelačka a jiné dobroty (v Dětské zoo a restaurantu Gulab). V rámci oslav pravého českého masopustu mají všechny děti do 15 let, které přijdou do zoo v masce nebo převleku, vstup za jednu korunu (nabídka platí do 13:00). Ve Vzdělávacím centru budou mít pak všichni návštěvníci možnost si od 9:00 do 13:00 vyrobit vlastní masku. Masopustní průvod v čele s obřími postavami na chůdách a dětmi z folklorního souboru Lučinka vyrazí od Vzdělávacího centra ve 13:30.

Program masopustní neděle 14. února:

 9:00 – 13:00 Výroba masopustních masek ve Vzdělávacím centru
12:00 – 13:00 Žonglérská dílna aneb žongluj se vším, co můžeš (u Vzdělávacího centra), pod vedením zkušených komediantů ze souboru Chůdadlo
13:30 Masopustní průvod masek vyrazí v doprovodu klaunů na chůdách do Dětské zoo
14:00 Vystoupení dětského folklorního souboru Lučinka v Dětské zoo s ukázkou tradičních masopustních tanců a písniček

Mládě mravenečníka velkého narozené 20. ledna je stále častěji k vidění. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha 

V sobotu 13. února od 9:00 (od hlavního vchodu do zoo) se bude konat za doprovodu zkušeného ornitologa procházka za zimujícími ptáky k břehům řeky Vltavy. Komentovaná procházka potrvá přibližně dvě hodiny. Od 10:00 ve Vzdělávacím centru mají návštěvníci možnost zúčastnit se probíhajícího workshopu, během kterého se dozvědí řadu zajímavých informací k ptačím budkám - proč budky vyrábět, vyvěšovat, jak a kam je umístit a mnoho dalšího. Zájemci si mohou také budku na místě vyrobit nebo si stavebnici na výrobu ptačí budky odnést domů.

 Oslavy pravého českého masopustu v pražské zoo v roce 2015. Petr Hamerník, Zoo Praha

Během víkendu Zoo Praha nabízí pravidelná komentovaná krmení a setkání u zvířat. Návštěvníci se mohou těšit i na krmení hrabáčů, které probíhá každý den (kromě čtvrtka) v 10:00 v expozici hrabáčů kapských v pavilonu Africký dům. Stále častěji je také možné zahlédnout samici mravenečníka velkého Ellu, která od středy 20. ledna na svých zádech nosí malé mládě. Jedná se o první mládě mravenečníka narozené v historii pražské zoo. Expozice mravenečníků velkých se nachází vedle pelikánů v blízkosti pavilonu Čambal.