MARTA KUBIŠOVÁ PŘEVZALA ZLATOU DESKU SUPRAPHONU ZA SVÉ POSLEDNÍ STUDIOVÉ ALBUM SOUL!

MARTA KUBIŠOVÁ PŘEVZALA ZLATOU DESKU SUPRAPHONU ZA SVÉ POSLEDNÍ STUDIOVÉ ALBUM SOUL!

MARTA KUBIŠOVÁ PŘEVZALA ZLATOU DESKU SUPRAPHONU ZA SVÉ POSLEDNÍ STUDIOVÉ ALBUM SOUL!

Ve středu 5. dubna 2017 převzala zpěvačka Marta Kubišová zlatou desku za úspěšný prodej alba SOUL, které vyšlo před šesti měsíci u vydavatelství SUPRAPHON. Ocenění obdržel také klavírista, aranžér, kapelník a producent alba SOUL Petr Malásek, jenž se však z pracovních důvodů nemohl slavnostního odpoledne zúčastnit. Zastoupila ho manželka, herečka Dana Morávková, jež přečetla jeho dopis s osobním vyznáním Martě Kubišové.

Milá Martičko,

když jsem v roce 1993 dostal nabídku sestavit Ti kapelu a nahrát s ní CD Songy a nálady, nejen, že jsem si toho velice považoval, ale pamatuji si to ještě z jiného důvodu: tenkrát, v nahrávacím studiu jsem začal kouřit. Kouření jsem se sice za pár let zbavil, ale po nějakém čase mi přišla nabídka, abych zaskočil za nemocného Rudlu Rokla jako doprovod v Tvém recitálu. Pamatuji si to přesně, protože v den premiéry se mi narodil syn! Jako Tvůj “pianista” jsem zůstal, odehráli jsme spolu stovky představení a koncertů, občas jsem Ti napsal nějakou písničku a stala ses mi velice blízkým člověkem, nejen, jako charizmatická zpěvačka, ale hlavně jako dáma, která svým výčtem kladných vlastností jakoby ani nebyla z tohoto dnešního světa. Zažili jsme toho spolu opravdu hodně…divadelní premiéry, koncerty malé i velké, hráli jsme na plných náměstích, letních festivalech, někdy pro sto, někdy pro desetitisíce posluchačů. A když jsi - zhruba před třemi lety - přišla s nápadem, že by sis přeci jen “střihla” ještě jedno CD, navíc z hudebního těsta, které je mi velice blízké, ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost! Všem milým spolupracovníkům a kolegům, kteří se se mnou na CD podíleli, jsem už mnohokrát poděkoval osobně, chci tedy - alespoň takto zprostředkovaně - poděkovat Tobě. Nejen za Tvůj neopakovatelný výkon, ale hlavně za to, jaký jsi člověk. Svou pokorou ke světu, pozitivním přístupem, pevnými zásadami a věčně dobrou náladou jsi mi nekonečným příkladem, jak se dá s životem docela úspěšně…žít.

Myslím na Vás všechny z cesty do Trnavy, mám z dnešní Zlaté desky neskutečnou radost a pokud se Ti podaří proměnit i nominaci na zpěvačku roku v letošních Cenách Anděl, bude to skvělé. Ale pokud ne, vůbec mi to nevadí. V mém srdci totiž tou “zpěvačkou” už dávno jsi. Jen přemýšlím, čím tuto událost zpečetím i já…asi si pořídím psa!

Martičko, gratuluju!!! A děkuju!!!

Tvůj

Petr

 

 
Marta Kubišová je nyní nominovaná Akademií populární hudby, právě za album SOUL, v kategorii zpěvačka roku na Cenu Anděl 2016. Vyhlášení cen bude 22. května 2017 v pražském Lucerna Music Baru. Marta Kubišová v tomto roce ukončuje uměleckou kariéru sérií koncertů po České a Slovenské republice, které pořádá VDN PROMO.