Maraton filmů Šíleného Maxe poslední dubnovou sobotu v kině Aero

Maraton filmů Šíleného Maxe poslední dubnovou sobotu v kině Aero

Maraton filmů Šíleného Maxe poslední dubnovou sobotu v kině Aero

PROGRAM:

16.00 Šílený Max
18.00 Šílený Max 2 - Bojovník silnic
20.30 Šílený Max a Dóm hromu
23.00 Šílený Max: Zběsilá cesta


Čtyři filmy série Šílený Max plné nespoutané energie a jejich legendami opředený hrdina již tuto sobotu 27. dubna ovládnou žižkovské kino Aero. S úderem čtvrté začíná projekce prvního dílu série z roku 1979, jehož premiéra proběhla právě před 40 lety. Nejnovější, tedy čtvrtý film série Šílený Max: Zběsilá cesta, skončí až po půlnoci. Fanoušci postapokalyptického žánru a režiséra a scenáristy George Millera, tak mohou zažít filmový maraton, jaký tu dlouho nebyl – celkem 540 minut mimo realitu všedních dní.

 

„Spíše, než jeden pokračující příběh představuje série Šílený Max čtyři uhrančivé a osobité variace na téma hrdiny, postapokalypsy, sváru temnoty a naděje, ale také silných žen i samotných důvodů, které člověka nutí bojovat,“ říká ředitel Aera Jiří Flígl.

Pro čtyři snímky Šíleného Maxe se nabízelo udělat v kině speciální celodenní maraton, aby diváci nezůstali ochuzeni o velkolepou atmosféru společného sdíleného zážitku, kterou filmové maratony rozhodně jsou. „Strhující akční sekvence, fascinující výprava – to vše konečně soustředěné do jednoho dne a rozprostřené na velké plátno. Bude to zkrátka nádherný den,“ těší se Flígl, který v Aeru navázal na sérii projekcí kultovních filmů nazvanou Legendy v Aeru či zavedl nový cyklus Mistři animace.

 

Jiří Flígl o sérii:

Série Šílený Max ustanovila podobu žánru postapokalyptických akčních filmů a zanechala nesmazatelný otisk v prachu silnice světové popkultury. Současně ale také její jednotlivé části představují polemiku s dobovými trendy nejen akčních filmů, ale vůbec celého hlavního proudu kinematografie. Zatímco jiní filmaři Maxe kopírovali, jeho autor, režisér a scenárista George Miller svého hrdinu neustále přehodnocoval a posouval dál do nových směrů. Spolu s tím také pokořoval vypravěčské hranice žánru i praktické možnosti akčních filmů.

Millerovi se podařilo vytvořit čtyři diametrálně odlišná a vždy zcela originální pojetí postavy osamělého bojovníka, ale také světa po konci civilizace a nových společenstev, které vyrůstají na starých troskách. Jeho ambiciózní vize ožily do dech beroucích podob díky kaskadérským mistrům a choreografům akčních scén, ale také profíkům z oddělení výpravy a kostýmů, v jejichž práci se posléze zhlédla celá subkultura.

Cena za celý maraton 320 Kč, jednotlivé filmy po 130 Kč.

Webová stránka: ZDE

Facebooková událost: ZDE

 

Autorkou ilustrace plakátu v příloze je Štěpánka Jislová.