Mandrage s Jaguárem na krku vyloupili banku

Mandrage s Jaguárem na krku vyloupili banku

Mandrage s Jaguárem na krku vyloupili banku

Kapela Mandrage, která patří mezi nejúspěšnější české kapely, vypouští do světa videoklip k druhému singlu (první Brouci mají již přes 800 tisíc zhlédnutí na YouTube) Jaguár na krku z alba Potmě jsou všechny kočky černý, které vychází 20. listopadu pod hlavičkou Universal Music.

V novém videoklipu, jenž je nejakčnější v historii kapely, se Pepa Bolan, Vít Starý, Matyáš Vorda, Michal Faitl a František Bořík objevují v roli bankovních lupičů. Ač spřádají plány v konspiračním skladu a připravují munici jako profesionální lupiči, tak o peníze ani zlaté cihly tentokrát nejde. „Celou výpravu podnikáme kvůli daleko cennější věci, jež trezor banky ukrývá, stříbrné kytaře typu Jaguár,“ vysvětlují Mandrage a dodávají: „Jaguár na krku je o legendární kytaře Fender Jaguar, vyráběné do roku 1975. Hráli na ni všichni od The Cure až po Nirvanu. Dá se však říct, že píseň je o lásce k hudbě a posedlosti jí.

Za námětem ke gansterskému příběhu stojí kapela společně s týmem FilmHeroes. Samotného scénáře se ujal dvorní režisér kapely Tomáš Kasal (Brouci, Tanči, dokud můžeš, Na dlani) a Michal Navrátil.

Mandrage 

Klip se natáčel jeden den v říjnu ve Vraném nad Vltavou a v prostorách bývalé živnostenské banky Ziba v Praze Na Příkopě, kam jezdí točit filmové štáby z celého světa. „Prostor je opravdu monumentální, určený pro bonitní klientelu, už jen vidět ho zevnitř byl velký zážitek. Běžně se tam totiž normální smrtelník nedostane, točilo se tam spousta hollywoodských trháků. Vůbec netušíme, co Tomáš Kasal musel udělat, že jsme tam směli i my, ale děkujeme mu za to. Zajímavé je, že den před námi v této bance natáčel Arnold Schwarzenegger,“ zaznělo od Mandrage.

Samotné natáčení bylo oproti předešlým klipům daleko akčnější a zábavnější: „Obvykle, když v klipu například hrajeme na nástroje, jsme nuceni před kamerou několik hodin stát či sedět a předstírat, že hrajeme. Tady jsme ale běhali v kostýmech po Praze, přes rameno jsme měli těžký zbraně, potili jsme se. Nuda nebyla,“ vzpomínají Mandrage.

Nahrávku Potmě jsou všechny kočky černý Mandrage na jaře podpoří na turné. Začne v únoru v Plzni a skončí v dubnu v Ústí nad Labem. Kapela s ním zavítá například do Prahy, Brna, Bratislavy, Ostravy, Českých Budějovic nebo Olomouce.