MANDRAGE JSOU ZPĚT: SVIŽNĚJŠÍ A TANEČNĚJŠÍ

MANDRAGE JSOU ZPĚT: SVIŽNĚJŠÍ A TANEČNĚJŠÍ

MANDRAGE JSOU ZPĚT: SVIŽNĚJŠÍ A TANEČNĚJŠÍ

MANDRAGE JSOU ZPĚT: SVIŽNĚJŠÍ A TANEČNĚJŠÍ


Přestože vznikli v klubech, stále je to táhlo více k mainstreamu, až se postupně stali jednou z nejúspěšnějších tuzemských mladých skupin. Nyní přicházejí s aktuálním albem, které pokračuje v nastoleném trendu. Je svižnější a tanečnější a muzikanti o něm hovoří jako o opravdu první mainstreamové nahrávce ve své diskografii. Řeč je o skupině Mandrage a jejich novince Potmě jsou všechny kočky černý, které vychází v pátek 20. listopadu u Universal Music. Na desetipísňovou kolekci dohlíželi tentokrát dva producenti: Armin Effenberger a Ecson Waldes.

„Vždycky jsme chtěli být popová kapela, ale pokaždé jsme skončili v půli cesty. Tentokrát máme pocit, že se nám to podařilo,“ prozrazuje kytarista Pepa Bolan. Novinkové album hudebníci záměrně sestavili z rychlých a tanečních písní. Oproti zadumaným předchozím Siluetám na něm není žádný cajdák. Nahrávku Potmě jsou všechny kočky černý Mandrage na jaře podpoří na turné. Jeho předprodej u Ticketstream startuje v těchto dnech.
Nové skladby, které většinou skládal Bolan nebo bubeník Matyáš Vorda, aranžovala celá kapela. Finální podobu jim pak pomáhal vybrousit producent Armin Effenberger. „Přistupoval k nám jinak než producenti, se kterými jsme dosud dělali. Věnoval se písničkám v širokém záběru tak, že řešil vše od zpěvu až po nejmenší detaily. Navíc nám nabízel čerstvé nápady, které nás posouvaly dál za hranice, kde jsme se dříve pohybovali,“ říká Matyáš. „Nejvíce si ceníme toho, že nám pomohl udělat album tak, aby bylo kompaktní a mělo jednotný a celistvý zvuk, který bude charakterizovat kapelu v následujícím období,“ doplňuje Bolan.

 

Podobně si spolupráci pochvaluje i Armin Effenberger. „Mandrage mají jasně vyprofilovaný svůj svět. Na základě prvních tónu písniček lze okamžitě poznat, o koho jde. Přestože jsem se jim snažil přinést nějaký čerstvý vítr, hudební posun nebo jsem je přiměl k něčemu, co kapela dosud nedělala, vždycky nakonec stejně zůstal ten jejich základní dobrý zvuk,“ popisuje producent. „Největší prostor jsem cítil ve vytváření doprovodných vokálů, se kterými dříve příliš nepracovali. Celý ten proces byl velmi tvůrčí,“ dodává.

Základním odrazovým můstkem pro tvorbu nových písní byly texty. „Přemýšlel jsem, do jaké míry byli Mandrage kapelou, která zpívala většinou o holkách a radostech i strastech s nimi. Došel jsem k závěru, že to, co nám prakticky zaplňuje celý život, je hudba a ženy, takže pokud chceme být k sobě i fanouškům upřímní a chceme zpívat o něčem autentickém, co skutečně prožíváme, musíme jít otevřeně s kůží na trh,“ přibližuje Bolan. „Všechny texty na novém albu tudíž nesou svůj opravdový příběh, který není smyšlený, ale zakládá se na nějaké skutečné události,“ dodává.

Finálního mixu se zhostil Ecson Waldes, který s Mandrage pracoval na předchozím albu Siluety, jež kapele přineslo několik úspěšných singlů a nominací v Hudebních cenách Anděl. „Spolupráce se dvěma producenty se nám vyplatila. Bylo skvělé, když k našemu novému materiálu ve finále přistoupil někdo s čerstvýma ušima,“ doplňuje kytarista.

S novým albem Potmě jsou všechny kočky černý mění Mandrage i vizuál a velkolepý design pódia. Bílou barvu vystřídají stříbrné a blýskavé barvy, které odkazují na disko koule sedmdesátých let. „Okázalý design má značit to, že chceme vylézt z šedi, protože potmě jsou všechny kočky černý,“ dodává bubeník Matyáš Vorda.

Aktuální nahrávku podpoří Mandrage i na turné. Začne v únoru v Plzni a skončí v dubnu v Ústí nad Labem. Kapela s ním zavítá například do Prahy, Brna, Bratislavy, Ostravy, Českých Budějovic nebo Olomouce.

 

VŠECHNY KOČKY TOUR 2016

 

26.2. Plzeň – Kulturní dům Peklo

27.2. Karlovy Vary – Lidový dům

4.3. Havlíčkův Brod – Kulturní dům Ostrov

9.3. Brno – Sono Centrum

10.3. Bratislava – Babylon

18.3. Ostrava - Dům kultury města Ostravy

19.3. Olomouc - S klub

23.3. Praha – Forum Karlín

25.3. Pardubice – Kulturní dům Hronovická

26.3. Sušice – Sokolovna Sušice

1.4. Ústí nad Orlicí – Kulturní dům

2.4. Frýdek Místek – Kulturní dům Frýdek

8.4. České Budějovice – Kulturní dům Vltava

9.4. Tábor – Hotel Palcát

15.4. Liberec – Dům kultury Liberec

16.4. Ústí nad Labem – Kulturní středisko města Ústí nad Labem

Vstupenky na Všechny kočky tour 2016 jsou k dostání v předprodeji sítě TicketStream – zde