Mahulena Bočanová a její přípravy na Vánoce

Mahulena Bočanová a její přípravy na Vánoce

Mahulena Bočanová a její přípravy na Vánoce

Mahulena Bočanová a její přípravy na Vánoce

Mahulena Bočanová miluje Vánoce a neskutečně ji baví dělat lidem okolo ní radost. I proto se vydala do azylového domu pro matky s dětmi v Berouně a předala dárky od zaměstnanců COOP Centrum Družstvo, PK Solvent a Procter & Gamble dětem, které se právě nacházejí ve složité situaci. A pomoci jim teď může každý, stačí zajít do prodejny COOP a nakoupit produkty Procter & Gamble, například Ariel, Jar, Lenor nebo Pampers. Až do 31. prosince zamíří 1 % z ceny prostřednictvím Českého červeného kříže na vylepšení prostředí, ve kterém děti pobývají.

Mahuleno, co Vy a Vánoce?

Já Vánoce miluji, já jsem prostě „Vánočkář“, mám hrozně ráda ten kýč, mám ráda ta barevná světýlka. Lidé se chodí dívat, jak mi všechno doma svítí. Loni jsem to dotáhla do absurdna, měla jsem pět stromků, protože jsem si dala centrální do kuchyně, ale bylo mi líto, že ho nemám dole v obýváku, tak jsem tam dala ještě jeden. Pak skončil jeden před domem, na dolní terase byl čtvrtý a pak ještě jeden v koupelně. Všechny ozdobené. Vždy, když ke mně přijdou děti, tak jsou nadšené z tety Mahu. Dětem je se mnou prostě dobře, asi mi to dítě v duši zůstalo, protože Vánoce si užívám ve velkém. Jsem holka z vesnice, je mi tam dobře. Mně to menší město vyhovuje, tam jsou lidé takoví lidštější. Je mi tam fajn, mám tam přátele. Je to takový klidnější, vesničtější život. Vánoce jsou tam úplně nádherné.

Měla jste nějaké vánoční přání, které se Vám v dětství splnilo a doteď si na něj uchováváte živé vzpomínky?

Nejlepší dárek, z kterého jsem měla úplně největší radost, byl, když mi moje sestra nahrála kazetu Pomády. Nevím, jak se jí to tenkrát podařilo. Strčila jsem ji do kazeťáku a chrastilo to, jako když jede kolem vlak. Mně bylo v té době asi 10, úplně jsem to milovala a poslouchala jsem tu kazetu pořád dokola, až jsem ji vyposlouchala. Sestra má dodnes obrovský talent na to dávat dárky. Já nakupuju hodně dárků, drahé dárky, co si lidé nemůžou dovolit, chci jim tak udělat radost a splnit nějaký sen. Sestra to ještě k tomu vždy nádherně zabalí a dárky od ní mají nápad. Umí udělat radost.


Je naopak něco, co se Vám nikdy nesplnilo?

Nic mě nenapadá. Já jsem člověk, který je spokojený se vším. Když je špatně, tak jsem spokojená, protože může být hůř. Když je dobře, tak se raduju, že je hezky.

Co přání Vaší dcery? Liší se její přání, od těch, které jste měla vy v jejím věku?

Máme autobiografii Dády a všechna její CDčka, to jí vydrželo až do jejích 16ti. Občas to proloží Šelingrem a hrami, jak drží v ruce předměty a v televizi to ukazuje, co s rukama dělá. Tohle si přeje. Má ráda i elektronické knížky. A dělám jí radost tím, že ji vezmu na hory nebo k moři.

Co byste si přála letos k Vánocům?

Aby byly všechny děti zdravé a šťastné a měly někoho, kdo je má rád.