Magnesia spoty pro Českého lva odhalují tajemství známých herců

Magnesia spoty pro Českého lva odhalují tajemství známých herců

Magnesia spoty pro Českého lva odhalují tajemství známých herců

MAGNESIA SPOTY PRO ČESKÉHO LVA ODHALUJÍ TAJEMSTVÍ ZNÁMÝCH HERCŮ

V desátém ročníku oblíbených televizních spotů k Českým lvům Lenka Krobotová a Jaroslav Plesl prozrazují mnohá ze svých tajemství. Na otázky museli herci odpovídat bez jejich předchozí znalosti. Že natáčení postavené na improvizaci, není úplně snadné, potvrzuje Jaroslav Plesl.Při improvizaci je důležité zbavit se ambicí. Jakmile do ní vstupuje s tím, že chcete být vtipní, inspirace se nedostaví a končí to trapasem. Je nutné mít stále svobodnou mysl, což ale vůbec není lehké, protože cenzury v nás dřímá opravdu hodně. Ambice a ego to jsou největší nepřátelé improvizace. A nejenom improvizace,“ popisuje.

Co na sebe herci ve spotech prozradili?

Oblíbený herec chtěl jako malý kluk provázet po zámcích a hradech, nejdéle hostil návštěvu dva měsíce a nejraději by si zahrál upíra Nosferatu. Jeho herecká kolegyně z Dejvického divadla Lenka Krobotová nejdelší návštěvu vyprovodila v šest ráno a jako malé děvče si přála být žurnalistkou. Jaroslav Plesl pak na sebe bez rozpaků prozrazuje mnohé, kdežto jeho herecká kolegyně Lenka Krobotová některé otázky raději přeslechne a neprozradí například svůj nejintimnější zážitek z divadla, i když jí Jaroslav našeptává.

 

Herečka Jana Plodková, tvář loňské kampaně Magnesie k Českým lvům prozrazuje zajímavost z natáčení loňských spotů s hereckým kolegou Hynkem Čermákem. „Na půlminutovém tanečním spotu jsme i s tréninkem strávili čtyři hodiny. A Hynek tančil. Skutečně tančil bez nároku na doubla.“

JAK SE K TAJEMSTVÍ STAVÍ ČEŠI? PODLE PRŮZKUMU MAGNESIA HO TŘETINA UDRŽÍ PO CELÝ ŽIVOT

Ze spotů Magnesia jsme se již dozvěděli mnohá tajemství loňských vítězů Českých lvů Lenky Krobotové a Jaroslava Plesla. Agentura STEM/MARK se v průzkumu Magnesia Tajemství* zaměřila na to, jaká tajemství skrývají Češi, co pro ně tajemství znamená, zda a komu se svěřují, jak dlouho tajemství udrží nebo čeho se nejčastěji týká. Podle výsledků má téměř 90 % Čechů minimálně jedno tajemství, lépe je udrží muži, necelá třetina lidí přitom dokáže mlčet po celý život. Nejčastěji Češi tají věci týkající se jich samotných či jejich rodiny.

Co Čechy napadne jako první, když se řekne Tajemství?

Nejčastější asociace jsou s něčím, o čem se musí mlčet a skrývat před ostatními. Mnoho lidí si také představí něco tajemného až záhadného. Pro velkou část dotazovaných je tajemství úzce spjato s důvěrou a přátelstvím, avšak najdou se i tací, kteří si vybaví především něco zakázaného, ať už je to čokoláda či milostný poměr.

Jana Plodková a Hynek Čermák natáčeli spoty Magnesia roku 2015 

Co tajíme?

Průzkum Magnesia Tajemství ukazuje, že alespoň jedno tajemství má téměř 90 % Čechů a většina z nás jich skrývá několik. Muži jsou však větší tajnůstkáři než ženy. Nejčastěji se v českých domácnostech skrývají věci týkající se osobních vztahů, peněz, lásky, práce, ale také sexu či minulosti. Na druhou stranu o svém zdravotním stavu mluvíme bez rozpaků. Přibližně každý desátý člověk nemá vůbec žádné tajemství.

Jak dlouho tajemství udržíme?

Češi dokáží tajemství udržet poměrně dlouho, více než polovina dotázaných udrží tajemství celé roky a více než
30 % lidí dokonce svá tajemství nevyzradí nikdy.

Komu se svěřujeme?

Nejčastěji svým partnerům, stejně tak jako partneři nám. Nebojíme se odhalit ani před přáteli a známými. Téměř 70 % lidí se nikdy nesvěřuje sousedům a podle průzkumu příliš nedůvěřujeme ani kolegům v práci či spolužákům. Češi jsou zvědaví a raději vyslechnou okolí, než by se sami svěřovali. Jen u rodičů a dětí je to jinak, tam je vztah vyvážený a poslouchají i svěřují se vzájemně.

Jaroslav Plesl a Lenka Krobotová při natáčení spotů Magnesia 

S čím se neradi svěřujeme?

Především s čímkoliv, co se týká partnerských vztahů, lásky a osobního života. To potvrzuje i herečka z loňských spotů magnesia Jana Plodková. Na otázku, o čem herci neradi mluví, odpovídá: „O soukromí, touhách, snech, o svých slabostech, svých kilech, o tom, co je čeká, aby se to nezakřiklo…o všem, co se jich přímo týká.“
Na druhou stranu s trapasy a průšvihy se Češi svěřují bez problému.

Vymstilo se nám někdy, že jsme se se svým tajemstvím svěřili?

Ano, průzkum ukazuje, že drtivé většině lidí se někdy vymstilo to, že se se svým tajemstvím někomu svěřili. Čtvrtina dotázaných má špatnou zkušenost opakovaně, a to více žen než mužů. Vysokoškoláci jsou na tom o něco lépe, což může souviset i s tím, že se svěřují méně často než ostatní.