Magda Malá natočila nové vánoční album „Na křídlech vánočních“

Magda Malá natočila nové vánoční album „Na křídlech vánočních“

Magda Malá natočila nové vánoční album „Na křídlech vánočních“

Zpěvačka Magda Malá natočila nové vánoční album „Na křídlech vánočních“, které bylo pokřtěno v rámci vánočního koncertu v Betlémské kapli na sklonku listopadu. Kmotry se stali zpěvaččini dlouholetí přátelé a kolegové Marcela Březinová, Vlastimil Harapes a Petr Dopita. Mezi dalšími hosty se pak objevil nevidomý zpěvák Radek Žalud a dětské pěvecké sbory Prážata a Resonance. Na nové desce vůbec poprvé zpívají i její dvě dcery, třináctiletá Magdalénka a pětiletá Terezka.

„Moje holčičky od malička rády zpívají a vánoční album byla skvělá příležitost zazpívat si spolu s nimi. Vánoce jsou hlavně o dětech a dětské radosti. My jsme ty Vánoce měly už od května, kdy se deska začala natáčet. A aby byla ve studiu ta správná vánoční atmosféra, nechybělo ani cukroví a stromeček,“ prozradila Magda.

Titulní píseň - duet „Na křídlech vánočních“ složil a s Magdou nazpíval hitmaker Michal David. Dále se na albu objevují tradiční české koledy, vánoční písně i bonusy v podobě hitů z muzikálů Dracula, Les Misérables – Bídníci a Miss Saigon, ve kterých Magda zpívala.

Vánoční koncert v Betlémské kapli byl již třetím v sérii úspěšných koncertů. Nyní se Magda Malá (47) začíná připravovat na roli Lorraine v obnoveném muzikálu Dracula, který bude mít premiéru v únoru příštího roku v Hudebním divadle Karlín. Zpěvačka hrála i v původním nastudování muzikálu v roce 1995, a to hlavní roli Lorraine a Větrnou Nymfu.

Na koncertě zazněly tradiční koledy - V půlnoční hodinu, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Dej Bůh štěstí, Chtíc, aby spal, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a také silné vánoční písně - Ave Maria, Jdou zástupy věrných nebo muzikálový hit Jsi můj pán.

Na vánoční klid a pohodu se Magda už teď moc těší. „Vánoce miluji a vše kolem nich. Nejvíce se mi líbí, jak jsou děti natěšené na dárečky. Moc se těším na pohádky a sváteční pohodu. Jen mě mrzí, že se spousta lidí k sobě chová pěkně právě jen o Vánocích, mělo by to tak být pořád,“ svěřila se zpěvačka.