Lukáš Pavlásek učí, jak se v práci flákat!

Lukáš Pavlásek učí, jak se v práci flákat!

Lukáš Pavlásek učí, jak se v práci flákat!

Známý bavič a komik Lukáš Pavlásek už několik let baví příznivce stand-up comedy svými povedenými čísly. Svou kariéru začal v úspěšném pořadu Na stojáka a do paměti se zapsal také jako „Tydýt“ v reklamách nejmenovaného mobilního operátora. Málokdo ale ví, že tento roztržitý blonďák před svou kariérou baviče vystřídal hned několik různých zaměstnání včetně pošťáka či IT technika. A právě tam prý načerpal cenné zkušenosti, jak být viděn, aniž by vlastně viděn byl. Svůj um vypiloval k takové dokonalosti, že se jej rozhodl předat absolventům a studentům Vysoké školy ekonomie a managementu v Praze, kde se Pavlásek nedávno zúčastnil oslavy 20. výročí VŠEM od jejího založení.

„Tady vás učí jen takové teoretické věci, ale to, co vás naučím já, vydá klidně za všechna léta vašeho studia!“ tvrdil vysokoškolákům bavič. „K tomu, abyste byli v práci úspěšní, tam totiž vůbec nemusíte chodit,“ pokračoval Pavlásek a demonstroval několik triků, jakými absolventi coby budoucí úspěšní manažeři velkých korporací, mohou snadno vyvolat dojem maximálního vytížení v práci. „Napůl snědená kobliha, nedopité kafe na stole a zapnutý počítač bez spořiče a s nějakou excelovou tabulkou. To je nejlepší způsob, jak vyvoláte dojem, že nejste daleko od svého pracoviště,“ předával komik své letité zkušenosti.

Nutno podotknout, že jeho vystoupení bylo poměrně odvážné, VŠEM totiž patří k vysokým školám, která je proslulá tím, že své studenty již během studia co nejvíce podporuje v podnikání, zakládání vlastních společností, nebo budování kariéry ve velkých korporacích. Zda si absolventi a budoucí top manažeři vezmou do budoucna z Pavláskových rad něco k srdci, nebylo zcela zřejmé. Jisté ovšem je, že se všichni královsky bavili a Pavlásek zcela nepochybně dokázal, že k žádným dříčům rozhodně nepatří.