Lukáš Malý: Lyceum

Lukáš Malý: Lyceum

Lukáš Malý: Lyceum

Lukáš Malý: Lyceum

Druhá kniha mladého spisovatele zavede čtenáře do prostředí fiktivního "Prezidentského lycea". Na stipendium se sem dostal Luboš, který očekává, že ve společnosti těch nejlepších dokáže velké věci. Mladík, který začal od nuly, se najednou ocitne mezi zlatou mládeží s vyšlapanou cestičkou. Luxusní prostředí školy, skvělé přednášky, oslňující večírky a velká sportovní klání ho nejprve doslova uchvátí. Pomalu se však seznamuje i se stinnou stranou společnosti. Poznává pouliční zápasy a černé obchody, pozoruje bezohledné a arogantní chování, intriky a mocenské hrátky od mladého věku. Ve společnosti domnělé elity získá úhlavního nepřítele, a aby toho nebylo málo, mezi těmi dvěma se objeví půvabná dívka. Jak dalece může jedinec zasáhnout do spravedlnosti a co už je jen bezuzdný hněv a pomsta z něj pramenící? Co vše si mohou ti "lepší a silnější" dovolit vůči "slabším"? A kdo vlastně vůbec je ten silnější a slabší?

Autor se v knize nevěnuje přímočaře tématům a klišé, které se obvykle v knihách z prostředí střední školy řeší. S vlastní generací a jejím směřováním polemizuje a snaží se vzbudit ve čtenáři mnoho protichůdných emocí.

Román o 312 stranách vydalo nakladatelství Epocha. O ilustrace se postarala mladá nadějná výtvarnice Ofelie Penniman.

Lukáš Malý je čerstvý maturant, který se psaní věnuje od dětství. Od 14 let působí v redakci časopisu ABC. Knižní prvotinu Vázací motýlek vydal již v 16 letech. Aktuálně pracuje na své třetí knize.