LUCIE BÍLÁ VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM S PŘÍZNAČNÝM NÁZVEM „TA O MNĚ“ A PŘEDSTAVUJE NOVÝ VIDEOKLIP

LUCIE BÍLÁ VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM S PŘÍZNAČNÝM NÁZVEM „TA O MNĚ“ A PŘEDSTAVUJE NOVÝ VIDEOKLIP

LUCIE BÍLÁ VYDÁVÁ NOVÉ ALBUM S PŘÍZNAČNÝM NÁZVEM „TA O MNĚ“ A PŘEDSTAVUJE NOVÝ VIDEOKLIP

Po více než třech letech od vydání alba Hana se Lucie Bílá vrátila do bratislavského studia Littlebeat, aby zde natočila své nové studiové album Ta o mně. První singl z nové desky „Protože“, který původně vznikl jako dárek k narozeninám jejímu partnerovi, se stal rádiovým hitem, na YouTube se držel v top trendech a nyní má téměř milion a půl shlédnutí. Nyní zpěvačka představuje píseň „Mám ráda život“ s klipem v režii Terezy Kopáčové a s kamerou Jana Malíře.

Přípravy pro realizaci této novinky začaly již před několika lety. Album Hana z roku 2016 bylo mimořádně příznivě přijato hudební veřejností, bylo oceněno platinovou deskou, a tak výběr repertoáru a realizačního týmu pro aktuální album následoval již záhy po vydání Hany. O naprosto mimořádném přístupu k realizaci této novinky svědčí skutečnost, že se vybíralo z více něž čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Lucií připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na album dostalo třináct nejlepších. Dbalo se nejenom na hudební složku, ale zcela zásadně i na jednotlivé texty. Často jsou témata zpracována na přímý podnět Lucie Bílé, a tak je zde hlavním leitmotivem láska ve všech možných podobách a radost ze života. Na rozdíl od Hany se na novince Ta o mně rozrostla základní autorská sestava Martin ŠrámekAndrej Hruška a Katarina Knechtová o další zvučná jména.

Mezi autory se zde objevuje, mimo výše jmenované, například hned třikrát zastoupený Marek Ztracený, momentálně jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků a také autor písniček pro další úspěšné interprety. Ostatně hned první dva singly z alba jsou jeho autorské. Jedná se o „Mám ráda život“ a písničku „Protože“.

Nové album je opravdu vymazlené. Za dva roky jsem nazpívala 23 písniček a z toho 13 těch nej prošlo posledními úpravami producenta, aranžéra a mistra zvuku Martina ‚Maxo‘ Šrámka a Andreje Hrušky. Díky tomu, že písničky psali přátelé a lidé, kteří mě znají, je album jako mé vyprávění o tom, na co myslím, co mi dělá radost, a co mě naopak dohání k šílenství. Zvláště písničky od Marka Ztraceného jsou psané mými slovy. Stála za tím tuna esemesek i hodin telefonování, ale především Markův obrovský talent pojmenovávat věci pravými jmény. Velkou radost mám i ze spolupráce s Janou Kirschner, kterou mám moc ráda, nebo z mladé talentované autorky Patricie. Album mi dělá radost, protože vypráví o mém životě. Je to prostě album o mně,“ prozrazuje zpěvačka.

Dalším zásadním novým autorským pilířem alba je pak dvojice Jan Vávra a Jana Infeldová ze skupiny Jananas. Na albu Ta o mně se podílejí jak na s humorem a nadsázkou pojatých písničkách („3 dny“ a „Cirkus bude“), tak textem například i na zásadní emotivní skladbě „Domov“, věnované mamince Lucie Bílé. Album obsahuje i další tři původní písně mladých autorů. „Nadechnou“ napsal a částečně i produkoval Marcell, zpěvák, skladatel a producent z nastupující nové vlny domácího popu. Písničkou „Léto“ přispěla mladá slovenská zpěvačka Zuzana Mikulcová a skladbou „Nevěřím“ generačně spřízněná Patricie Fuxová.

Závěrečná něžná ukolébavka „Pojď klidně spát“ je pak spoluprací Jany Kirschner a dalšího zástupce mladé generace, textaře Petra Soukupa. Album produkoval Martin „Maxo“ Šrámek, o mix se postaral Andrej Hruška ze studia Littlebeat a mastering provedl Miroslav Chyška.

S novým albem zároveň představuje Lucie Bílá i svou novou značku výběrové kávy LB Coffee. „Věřím, že vám káva vykouzlí tu správnou atmosféru k poslechu,” doplňuje Lucie Bílá o svých novinkách.

Na 10. prosince pak chystá držitelka nespočtu ocenění speciální vánoční galakoncert v pražské O2 areně. Už teď je zcela jasné, že se bude jednat o naprosto jedinečnou show. Chybět nebude kapela Petra Maláska, Bílý sbor, symfonický orchestr, 3D hologramy a poprvé naživo zazní ochutnávky z nového alba.