Lucie Bílá pokřtí knihu Zbigniewa Czendlika

Lucie Bílá pokřtí knihu Zbigniewa Czendlika

Lucie Bílá pokřtí knihu Zbigniewa Czendlika

Postel, hospoda, kostel

Zbigniew Czendlik a Markéta Zahradníková:

  

 Vydalo Argo 280 stran, 298 Kč.

Kniha pro ty, kteří umí číst srdcem.

Není kněz jako kněz – Zbigniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje život, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Postoje Zbigniewa Czendlika jsou neotřelé a v mnohých aspektech rebelské. Zároveň mu nechybí hluboká loajalita k cirkvi a pokora před Bohem.

Z rozhovoru nespoutané protestantky a katolického kněze vzešla kniha, která není jen klasickým životopisem. Otevřené názory na otázky každodeního života či vztahu s Bohem lze číst opakovaně.

“Lidi dnes knížky málo čtou. Natožpak Bibli. O to je důležitější naše role. Protože teď jsme tím hlavním svědectvím o Bohu my křesťané.. Podle toho, jak si lidé přečtou nás, budou taky hodnotit víru a Pána Boha. Proto je tak důležité šířit kolem sebe lásku, porozumění, trpělivost, velkorysost a všechny ty krásné Boží vlastnosti,” říká Zbigniew Czendlik.

A co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ.

 

Zbigniew Czendlik

Zbigniew Czendlik je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice. Narodil se 6. září 1964. Dětství prožil v obci Debowiec na polské straně těšínského Slezska. Je známý svým osobitým přístupem k víře, náboženství i křesťanským hodnotám. Dlouho a zřejmě bezúspěšně bychom v české katolické církvi hledali známější a oblíbenější tvář. Lze jej tedy bez nadsázky nazvat celebritou.