Luba Skořepová si umí dělat legraci ze všeho!

Luba Skořepová si umí dělat legraci ze všeho!

Luba Skořepová si umí dělat legraci ze všeho!

Luba Skořepová: Místo do cukrárny, do pohřební služby!

 

Herečka Luba Skořepová (90 let) navštěvuje třeboňské lázně už více než desítku let, Třeboň tedy dokonale zná. Jenomže i lázeňská města se mění, a tak, místo do cukrárny, nás nakonec zavedla do úplně nové pobočky pohřební služby Memory. S vtipem sobě vlastním prohodila: "Tak tady mi asi kafe a rakvičku se šlehačkou nedají ..."

Přesto se v Memory zdržela a došlo i na kávičku, během níž zvědavá herečka tak trochu vyzpovídala zaskočenou paní z pohřební služby. Když se dozvěděla, že paní pracuje v pohřební službě 25 let a její kolega dokonce třicet, kroutila hlavou: "To se dá dělat takový léta?" A pustila se do diskuze, jaký asi může být život někoho, kdo pracuje v tomto oboru. Debata končila uvědoměním si, že ač člověk na "poslední služby" nahlíží jakkoli, bez nich se neobejde a důstojný odchod ze světa si přece zaslouží každý ... "

To byl zřejmě důvod, proč zvídavou herečku zajímaly i katalogy se smuteční květinovou výzdobou a urny. Dozvěděla se, že pohřební služba Memory má síť poboček v mnoha dalších městech Jihočeského kraje, že se o své klienty starají opravdu profesionálně a že nedávno své služby rozšířili o kamenictví, což je dobrá zpráva nejen pro ty, kdož si teprve nechají náhrobek zhotovit, ale i pro ty, kdo chtějí náhrobky vyčistit nebo dát jakýmkoli způsobem do pořádku. Herečka pozorně naslouchala vyprávění, pak ale rozšafně mávla rukou a prohlásila: "Tohle je sice všechno pěkný, jenomže já hodlám z tohoto světa odejít až tak za 30 let - a kdoví, jaká bude v tomhle oboru móda v té době!"

Málokdo si dokáže sám ze sebe udělat legraci tak, jako stále vitální Luba Skořepová, kterou od září zase můžeme vídat na pražských divadelních prknech nebo besedách s fanoušky. Někdy až člověk žasne, na jaké téma vtipkuje ... Ale, jak herečka s oblibou říká: "Proč nemluvit o vážných věcech, které k životu bohužel také patří, s nadsázkou? Trápení nikomu nepomůže; osud nakonec stejně musíme všichni přijmout!"

 

Zdroj: www.psmemory.cz