Louskáček přinese atmosféru Vánoc do Divadla na Vinohradech

Louskáček přinese atmosféru Vánoc do Divadla na Vinohradech

Louskáček přinese atmosféru Vánoc do Divadla na Vinohradech

Obnovená premiéra výpravného klasického baletu Louskáček, vánoční sen se uskuteční v sobotu 17. listopadu 2018od 18 hodin v Divadle na Vinohradech. Titulní roli Klárky aPrince zatančí přední sólisté pražské baletní scény Sophie Benoit a Adam Zvonař.

Postavu strýčka Drosselmeyera ztvární sólista Viktor Svidró. V dalších rolích se představí tanečníci Tanečního centra Praha – konzervatoře a studenti Taneční konzervatoře hlavního města Prahy a mezinárodní baletní školy First International BalletSchool. „Jedná se tedy o ojedinělý edukativní projekt.Choreografie je tanečníkům šitá na míru,“ uvádí Veronika Iblová, choreografka a režisérka představení.

Balet bude uveden celkem v devíti představeních. Obnovená premiéra se koná 17. listopadu od 18 hodinv pražském Divadle na Vinohradech. Představení pořádá agentura Czech Jazz Art, která formou vstupenekpodpoří i neziskovou organizaci EDA cz, z. ú., která pomáhá rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením.

Výpravný balet Louskáček, vánoční sen je inspirován dílem romantického spisovatele E. T. A. Hoffmanna (v originále Louskáček a Myší král). Baletní libreto A. Volkova inspirovalo slavného skladatele P. I. Čajkovského, který vytvořil nezapomenutelnéa oblíbené dílo.V baletu jsou vylíčeny barvitě události kouzelné štědrovečerní noci, kterou putuje Klára se svým ochráncem – princem Louskáčkem do jeho pohádkové říše a zase zpět ke své rodině.

Veronika Iblová vytvořila vánoční představení pro celou rodinu. Diváci se mohou těšit na představení, které je vtáhne do kouzelné vánoční atmosféry spolu s překrásnou hudbou Čajkovského. Potěší je pohádkovým baletním příběhem, výpravnými kostýmy a scénou. „Publikum jistě zaujmou precizní výkony sólistů a dalších tanečníků, kteří tančí s velkým nasazením a chutí. Jedná se o projekt, na kterém se potkávají takřka tři generace.Těm nejmladším je pět let a ti nejstarší jsou opravdu vynikající zkušení profesionálové,“ doplňuje Veronika Iblová, ředitelka školy FirstInternationalBalletSchool.

Více o představení a vstupenky zde:

http://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/LOUSKACEK-VANOCNI-SEN

Hudba: P. I. Čajkovskij

Choreografie a režie: Veronika Iblová

Asistentka choreografie: Jade Clayton, Linda Svidró Schneider

Kostýmy: Josef Jelínek

Scéna: Michal Horáček

Ohlasy na představení:

„Celý balet zakončil potlesk, ale i výskot a další výkřiky naznačily, že se balet obecenstvu líbil. Představení baletu Louskáček, vánoční sen se i přes složitost nastudování vydařilo."

Lenka Trubačová, Taneční aktuality

„Scénu zaplaví radost, dětem září oči a vy jim pak odpustíte i to, že občas některé šibalsky mrkne do hlediště na rodiče či známé." 

Johana Mücková, ČT 24

O First International BalletSchool

První mezinárodní baletní škola v České republice vznikla v roce 2010, je zaměřená na výchovu dětí a mladých umělců a nabízí vzdělání na nejvyšší úrovni v oblasti klasického baletu s prvky moderního tance. Škola je výjimečná v mnoha ohledech a výuka je vedena výhradně v anglickém jazyce.

Více podrobností najdete nawww.fibs.cz

www.facebook.com/balletschoolprague

Hlavním pořadatelem představení je agentura Czech Jazz Art s.r.o – www.czechart.cz

O neziskové organizaci EDA

Podpořená nezisková organizace EDA cz, z. ú. je téměř 30 let oporou rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením či ohrožením vývoje v raném věku. Více podrobností najdete na www.eda.cz. FIBS věnovala vstupenky neziskové organizaci EDA, aby jejich klientské rodiny dostaly dárek a zaměstnanci získali odměnu za jejich obětavou pomoc těmto rodinám a jejich dětem.

Foto: Marek Malis