Loosův plzeňský interiér na Klatovské 19 se letos poprvé otevře veřejnosti již tuto sobotu

Loosův plzeňský interiér na Klatovské 19 se letos poprvé otevře veřejnosti již tuto sobotu

Loosův plzeňský interiér na Klatovské 19 se letos poprvé otevře veřejnosti již tuto sobotu

Loosův plzeňský interiér na Klatovské 19 se letos poprvé otevře veřejnosti již tuto sobotu. U příležitosti Mezinárodního dne památek se letos vůbec poprvé v sobotu 13. dubna otevře návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně. Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.

a.

Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45 a 15:30.
Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online, na místě se vstupenky neprodávají.
Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let.
Další prohlídky se uskuteční během Slavností svobody (v sobotu 4. května) a poté u příležitosti Evropského dne židovské kultury (v sobotu 15. června) 

KONTAKT
Plzeň - Turismus, příspěvková organizace
Náměstí Republiky 41, 301 00 Plzeň
www.visitplzen.eu
www.adolfloosplzen.cz
Facebook Visit Plzeň