Letní Letná přiveze vousatý cirkus z kanadské divočiny; spouští vánoční předprodej

Letní Letná přiveze vousatý cirkus z kanadské divočiny; spouští vánoční předprodej

Letní Letná přiveze vousatý cirkus z kanadské divočiny; spouští vánoční předprodej

Letní Letná přiveze vousatý cirkus z kanadské divočiny; spouští vánoční předprodej

Troufalý, hravý, sexy a... vousatý! – to je kanadský Cirque Alfonse, první oznámená hvězda Letní Letné 2017. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla má za sebou rekordní ročník a v nastaveném tempu pokračuje v práci na tom nadcházejícím, který se uskuteční od 17. srpna do 3. září 2017. Letní Letná zahajuje

1. prosince vánoční předprodej lístků na „vousatý cirkus“, ale také prodej oblíbených dárkových voucherů. Zájemci tak mohou svým blízkým i sobě nadělit pod stromeček jedinečný zážitek s příchutí léta.

 

Cirque Alfonse zamíří v létě 2017 na Letnou se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Po celosvětově úspěšném hitu TIMBER se kanadští „dřevorubci“ vrací s neméně revolučním představením BARBU, které je doslova nabité originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy. "Barbu" znamená "vousáč" a v představení o plnovousy všech tvarů, délek i barev rozhodně není nouze. Jedinečnou atmosféru představení podtrhuje také tradiční hudba z oblasti Québecu v elektronické úpravě v podání živé kapely.

Kanaďani se v létě na Letné usídlí v návštěvníkům dobře známém secesním šapitó Magic Mirror. „Belgický dřevěný Spiegeltent, ve kterém letos vystupovalo LIMBO, měl u návštěvníků obrovský úspěch a tak jsme se rozhodli, že bychom ho i příští rok rádi přivezli a s ním i další výjimečné představení, které bylo pro tento specifický prostor připraveno. Jsme rádi, že se nám to podařilo a věříme, že si diváci opět vychutnají jeho nenapodobitelnou starosvětskou cirkusovou atmosféru,“ říká ředitel a dramaturg festivalu Jiří Turek.

BARBU vezme diváky na dobrodružnou výpravu ke kořenům cirkusu do Montrealu na přelomu 19. a 20. století. Představte si venkovskou pouť plnou diváků uhranutých přehlídkou pozoruhodných kousků, pobuřujících výkonů, jednoduchých kuriozit i nečekaných výstředností. Politickou korektnost v tomto šapitó rozhodně nehledejte. Scénu po scéně se hudba, video, cirkus a všeobecné šílenství prolínají a každý z performerů stále a znovu ohromuje publikum přehlídkou dechberoucích kreací. Nechť zvítězí ten nejlepší plnovous! Kanadský tisk o BARBU napsal mimo jiné: „Vlasatá a lehce zlomyslná stvoření z Cirque Alfonse si publikum skutečně umí získat a to především díky své upřímnosti a autenticitě. Potěšení, s jakým rovným dílem šokují i baví, je do očí bijící. A pozor, nakažlivé.”

Vstupenky na BARBU je možné od dnešního dne zakoupit za zvýhodněné ceny od 650 Kč. Držitelé Circus Fans Card mají navíc při nákupu jednorázovou slevu na nákup v hodnotě 100 Kč. Vstupenky je možné také zakoupit bez přesného určení termínu představení, držitel lístku si bude moci konkrétní datum (od 18. srpna do 3. září) následně sám zvolit přes webové stránky po oznámení hlavního programu v březnu 2017. Zájemci si mohou rovněž zakoupit dárkové vouchery v cenových kategoriích hodnotách 650 nebo 1 300 Kč, které lze využít na nákup vstupenek na libovolné představení po zahájení předprodeje. Vstupenky je možné zakoupit pouze on-line na www.letniletna.cz, dárkové vouchery lze objednat on-line. Další jména programu 14. ročníku budou zveřejněna v březnu příštího roku.