Letní Letná přiveze poetické Bestias i extrémní akrobaty s bagrem

Letní Letná přiveze poetické Bestias i extrémní akrobaty s bagrem

Letní Letná přiveze poetické Bestias i extrémní akrobaty s bagrem

Letní Letná přiveze poetické Bestias i extrémní akrobaty s bagrem; v pondělí 27. 11. startuje vánoční předprodej

Mezinárodní festival Letní Letná oslaví v nadcházejícím roce 15 let od svého vzniku a pro své návštěvníky i všechny milovníky novocirkusového umění chystá velkolepou narozeninovou oslavu. Nyní oznamuje první hvězdné gratulanty, kteří mezi 16. srpnem a 2. zářím dorazí do Letenských sadů: francouzští snílci Baro d´Evel Cirk Cie přivezou své poetické představení Bestias a fanouškům Letní Letné dobře známí adrenalinoví dobrodruzi Cirque Inextremiste představí show, ze které vám bude běhat mráz po zádech. Letní Letná zároveň od pondělí 27. listopadu spouští vánoční předprodej vstupenek. Zájemci tak mohou svým blízkým i sobě nadělit pod stromeček jedinečný zážitek s příchutí léta.

15. ročník festivalu Letní Letná proběhne od 16. srpna do 2. září 2018 v pražských Letenských sadech. Více informací a předprodej vstupenek na www.letniletna.cz.

Inscenace Bestias je založená na tenké hranici mezi lidmi a zvířaty, na zvířeti v nás, na inteligenci a emocích, kterých jsou zvířata schopná, na křehkých poutech vzájemného respektu a něhy. V představení, které vypadá jako živý sen plný koní, ptáků, tanečníků, akrobatů a hudebníků, se před vašima očima pomalu splétá tenounké vlákno příběhu. Obklopí vás hravost a rozpustilost, vášeň, elegance, tajemno, energie, něha, jemná poetika, ale také třeba škodolibost či rebélie - Baro d´Evel pod vedením dvojice Camille Decourtyová a Blaï Mateu Trias rozehrává jedinečné představení, které je skutečnou poctou divadlu a (novo)cirkusovému umění.

Akrobati z Cirque Inextremiste, které návštěvníci Letní Letné dobře znají z jejich posledního představení "Extrêmités", se vrací a ve své novince Extension jsou extrémnější než kdy dříve. Rémi tentokrát své kolečkové křeslo vymění za bagr a jako když si Ironman oblékne svůj proslulý „superoblek“, stane se tento stroj jeho součástí, dodává mu neskutečnou sílu a překvapující přesnost. Společně pak roztáčí kolotoč neuvěřitelných akrobatických kousků, ze kterých vám bude místy běhat mráz po zádech.

Vstupenky na Bestias je možné zakoupit za cenu 650 Kč, vstupenky na Extension za ceny 550, 590 a 650 Kč. Držitelé Circus Fans Card mají navíc při nákupu jednorázovou slevu na nákup v hodnotě 100 Kč. Zájemci si mohou rovněž zakoupit dárkové vouchery v hodnotě 650 nebo 1.300 Kč, které lze využít na nákup vstupenek na libovolné představení po zahájení předprodeje. Vstupenky je možné zakoupit pouze on-line na www.letniletna.cz, dárkové vouchery lze objednat on-line a k dostání jsou také v pokladně Divadla Archa. Další jména programu 15. ročníku budou zveřejněna na jaře příštího roku.